Z ŻYCIA PARAFII

Festiwal zakończony

W niedzielę 11 września odbył się ostatni już koncert w ramach festiwalu "Muzyczne korzenie Wolborza". Widownia mogła wysłuchać wspaniałego Recitalu Chopinowskiego w wykonaniu młodego, zaledwie 25 letniego, ale niezwykle zdolnego i utytułowanego artysty- Krzysztofa Staniendy. Ten laureat licznych konkursów krajowych i zagranicznych zagrał na specjalnie sprowadzonym z Katowic fortepianie m.in. Scherzo h-moll, walce i poloneza kompozycji Chopina. Niespodzianką koncertu okazała się młodziutka skrzypaczka 15- letnia Kornelia Figielska. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień w konkursach skrzypcowych. Wspólnie z pianistą zagrała utwory Mozarta i Wieniawskiego. Koncert poprowadziła pani Nina Pol - prezes piotrkowskiego Towarzystwa Muzycznego.
Była to już czwarta edycja festiwalu, który z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Słuchacze docenili możliwość skorzystania (bezpłatnie) z niedzielnych spotkań z muzyką klasyczną i cenionymi artystami.
Pani Burmistrz skierowała słowa podziękowania nie tylko w stronę artystów i osób, które przyczyniły się do organizacji festiwalu, ale właśnie do publiczności. Bez jej obecności koncerty pewnie nie mogłyby się odbyć.
"Muzyczne korzenie Wolborza" finansowane były ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 oraz przez Centrum Pożarnicze w Wolborzu.
Organizatorem koncertów byli: Robert Grudzień- dyrektor festiwalu, parafia p.w. św. Mikołaja Bpa w Wolborzu, Centrum Pożarnicze w Wolborzu i Gmina Wolbórz.
Patronat honorowy objął Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek, Metropolita Łódzki.