Z ŻYCIA PARAFII

Odpust ku czci św. Anny

Jak co roku 26 lipca obchodziliśmy w naszej Parafii uroczystości odpustowe ku czci Św. Anny - patronki koscioła na cmentarzu. Uroczystej sumie odpustowej przewodniczył ks. Biskup Ireneusz Pękalski - przyjaciel naszej Parafii. Ks. Biskup w kazaniu przywołał prawdziwe znaczenie kobiety i matki w życiu każdego człowieka. Przypomniał, że to własnie kobieta-matka jest sercem domowego ogniska, to Ona jest tą pierwszą która uczyła każdego z nas podstawowej modlitwy jaką jest znak Krzyza Świętego, że to Ona stoi na straży wartości moralnych swojej rodziny.
Wraz z księdzem Biskupem uroczystą sumę odpustową ku czci Św. Anny koncelebrował będący w naszej parafii na urlopie ks. Grzegorz Nowak, który po części jest naszym parafianinem, ponieważ Jego tata mieszka w Gazomce.