Z ŻYCIA PARAFII

To był koncert!

Po raz kolejny Georgij Agratina i Robert Grudzień udowodnili, że są jednym z najlepszych duetów muzycznych i najbardziej lubianych w Wolborzu.
17 lipca w kolegiacie wolborskiej ponownie oczarowali swoją muzyką licznie zgromadzoną publikę. Panowie wzruszali lirycznym "Adagio" poświęconym zmarłemu w styczniu tego roku Krzysztofowi Kolbergerowi (aktor wystąpił w Wolborzu podczas jednego z koncertów w ramach Letniego Festiwalu w 2008 roku) i podniosłą "Ave Maria" Cacciniego, ale także wywoływali uśmiech na twarzy słuchających grając "Skowronka" .
Koncert był również okazją do uczczenia jubileuszu 25-lecia pracy artystycznej Roberta Grudnia- dyrektora wolborskiego festiwalu.
Kolejny koncert odbędzie się 7 sierpnia. Wystąpi znany i ceniony w kraju i zagranicą skrzypek Konstanty Andrzej Kulka. Towarzyszyć mu będzie na organach Robert Grudzień.
Przypomnijmy, że na "Muzyczne korzenie Wolborza…" Centrum Pożarnicze w Wolborzu pozyskało środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Patronat honorowy objął Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek- metropolita łódzki.