Z ŻYCIA PARAFII

Pierwszy koncert za nami

Koncertem poetycko-muzycznym rozpoczął się 3 lipca w Wolborzu czwarty festiwal p.n. "Muzyczne korzenie Wolborza. Festiwal w kolegiacie wolborskiej - lato 2011".
Znana z wielu ról filmowych i teatralnych aktorka Anna Romantowska recytowała poezję Karola Wojtyły. Towarzyszył jej na organach Maciej Banek. Koncert poprowadziła tradycyjnie pani Nina Pol - prezes Piotrkowskiego Towarzystwa Muzycznego im. Franciszka Lessla. Warto dodać, że pierwszy z pięciu koncertów cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony nie tylko mieszkańców gminy Wolbórz lecz również gości z zewnątrz.
Na cykl koncertów Pożarnicze Centrum Historyczno-Edukacyjne Ziemi Łódzkiej w Wolborzu pozyskało środki z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.
Patronat honorowy objął Ksiądz Arcybiskup Władysław Ziółek - metropolita łódzki.
Program pozostałych koncertów dostępny jest na stronie internetowej Gminy Wolbórz, Centrum Pożarniczego oraz parafii wolborskiej.
Na kolejny koncert zapraszamy już 17 lipca również o 17.00! Wystąpią: Georgij Agratina oraz Robert Grudzień-dyrektor tegoż festiwalu, który obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia pracy artystycznej.