Z ŻYCIA PARAFII

III Festiwal w Kolegiacie Wolborskiej
19.09.2010 r. - "Miłość mi wszystko wyjaśniła"

"Miłość mi wszystko wyjaśniła" to tytuł ostatniego w tym roku koncertu, który odbył się w ramach III Festiwalu w Kolegiacie Wolborskiej-Wolbórz lato 2010. Tym razem 19 września, gościł w Wolborzu Włodzimierz Matuszak- doskonały aktor, znany głównie z roli proboszcza Antoniego w serialu "Plebania". Na organach towarzyszył mu Robert Grudzień- dyrektor Festiwalu. Artyści przedstawili koncert poetycko-muzyczny w oparciu o teksty ks. Jana Twardowskiego i papieża Jana Pawła II oraz o muzykę Fryderyka Chopina. Piękna recytacja i wirtuozerska gra na organach sprawiły, że licznie zgromadzona publiczność zgotowała artystom owacje na stojąco.
Warto przypomnieć, że wszystkie koncerty finansowane były w całości ze środków Narodowego Centrum Kultury, przyznanych dla gminy Wolbórz na wniosek Pożarniczego Centrum Historyczno-Edukacyjnego Ziemi Łódzkiej w Wolborzu, z myślą o obchodach 600-lecia Bitwy pod Grunwaldem. Patronat honorowy nad Festiwalem objęli ks. Abp. Władysław Ziółek- Metropolita Łódzki oraz Piotr Żuchowski- Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.