Z ŻYCIA PARAFII

Grunwaldzkie obchody w Wolborzu

26 czerwca b.r. w Wolborzu miała miejsce kulminacja Wojewódzkich Obchodów 600 rocznicy Bitwy pod Grunwaldem. Inscenizacją historycznego korowodu rozpoczęto wolborskie uroczystości.
Złożony z kilkudziesięciu wojów korowód przemaszerował do kolegiaty, gdzie miała miejsce msza św. z udziałem ks. biskupa Ireneusza Pękalskiego. Podczas liturgii ks. biskup uroczyście oznajmił wszystkim, że po niemal 200 latach przerwy kolegiacie wolborskiej przywrócono kapitułę. Powołał ją abp Władysław Ziółek dla upamiętnienia 100. rocznicy umieszczenia w głównym ołtarzu kościoła Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W skład kapituły weszło 10 księży, w tym proboszcz wolborskiej parafii - ks. Kan. Grzegorz Gogol jako prepozyt.