Z ŻYCIA PARAFII

Marsz dla Jezusa

W niedzielę 16 marca br. główną ulicą Łodzi - Piotrkowską przeszła głośna i kolorowa grupa młodzieży, manifestując w ten sposób swoją wiarę. Świętowano Niedzielę Palmową i diecezjalną edycję XXIII Światowego Dnia Młodzieży.
Arcybiskup Władysław Ziółek metropolita łódzki powiedział do młodych zgromadzonych przy placu Wolności: "Jesteście pięknym świadectwem, że jesteście z Kościołem i w Kościele. Niezależnie od tego, co mówi się o młodych".
Długi na kilkaset metrów pochód wyruszył po poświęceniu palm przez arcybiskupa. Na czele niesiono krzyż. Były ciężarówki ze specjalnymi platformami na których występował zespół wykonujący religijne piosenki w dynamicznych aranżacjach. O godz. 15.00 młodzież dotarła do katedry i wzięła udział w uroczystej Mszy Świętej.
W marszu dla Jezusa wzięli udział przedstawiciele uczniów, szczególnie kandydaci do sakramentu bierzmowania z trzecich klas gimnazjum z diecezji łódzkiej. Naszą parafię reprezentowało 32 uczniów.

Teresa Rytych

PowiększeniePowiększeniePowiększeniePowiększenie