Z ŻYCIA PARAFII

Koncert MAZOWSZA

Chwilę po godz. 18 w naszym kościele rozpoczął się koncert pt. "Wigilia Polska" w wykonaniu Chóru i Orkiestry Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Mazowsze". Artyści, pod batutą Bogusława Kręgielewskiego, zaprezentowali kilkanaście przepięknych kolęd w tym: "Wśród nocnej ciszy", "Anioł pasterzom mówił", "Mizerna cicha", "Gdy się Chrystus rodzi", "Pójdźmy wszyscy do stajenki" i wiele innych. Po raz pierwszy zespół Mazowsze wystąpił w naszej gminie w 2006 roku podczas nadania imienia Miry i Tadeusza Sygietyńskich (założycieli zespołu) Szkole Podstawowej w Proszeniu. Od tego czasu przedstawiciele zespołu przyjeżdżają i prowadzą warsztaty taneczne dla Dziecięcego Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca "Proszeniacy" działającego przy Szkole Podstawowej w Proszeniu oraz chętnie przyjmują zaproszenia na występy. Organizatorem koncertu była Rada Gminy, Wójt Gminy oraz Proboszcz Parafii Wolbórz.

Zapraszamy również do obejrzenia zdjęć znajdujących się na stronie Urzędu Gminy

PowiększeniePowiększeniePowiększeniePowiększenie