Z ŻYCIA PARAFII

Posadzenie dębu Papieskiego

16 X 2007 roku w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Komornikach odbyła się uroczystość związana z sadzeniem "dębu pamięci Ojca Świętego Jana Pawła II" z rodzinnych Wadowic. Rok po nadaniu szkole zaszczytnego imienia Jana Pawła II udało się zasadzić dąb, wyrosły z nasion poświęconych przez tego Wielkiego Papieża; dąb, który stał się kolejnym symbolem naszej szkoły.
Dzień ten rozpoczął się Mszą świętą celebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Arcybiskupa Władysława Ziółka, Metropolitę Łódzkiego w asyście dziekana wolborskiego Ks. Kan. Grzegorza Gogola - proboszcza Parafii Wolbórz i księży dekanatu wolborskiego.
Słowa skierowane przez Księdza Arcybiskupa, który jest absolwentem naszej szkoły dotarły i głęboko zapadły w sercach zebranych: uczniów, nauczycieli i zaproszonych gości. Po mszy św. uroczystego zasadzenia dęba dokonał Ksiądz Arcybiskup wraz z proboszczem Parafii Św. Mikołaja w Wolborzu i Wójtem Gminy Wolbórz. Całość uroczystości uświetnił występ najmłodszych dzieci z naszej szkoły, które w swoim przekazie słowno-muzycznym przypomniały zebranym słowa, które kierował do nas Ojciec Święty Jan Paweł II.
Po części oficjalnej wszyscy udali się na obiad przygotowany przez Radę Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Komornikach.
Cieszymy się, że w tak ważnym dla nas wszystkich dniu zechcieli przybyć do naszej szkoły tak zacni goście.

Dorota Gieszcz i Agnieszka Drożdżowska

PowiększeniePowiększeniePowiększeniePowiększenie