Z ŻYCIA PARAFII

Poświęcenie krzyża

Dnia 14 września 2007 r. w święto Podwyższenia Krzyża świętego po uroczystej procesji po wieczornej mszy świętej dokonano poświęcenia odnowionego krzyża przydrożnego za kościółkiem św. Rocha w stronę cmentarza. Aktu poświęcenia dokonał ks. proboszcz Grzegorz Gogol wraz z księżmi wikariuszami.
Krzyż ten został odnowiony przez Spółkę Gruntowo-Leśną w Wolborzu i postawiony w miejscu starego krzyża wystawionego R.P. 1826 D. 5 LISTOPADA. Historię tego krzyża odnajdujemy w Tygodniku Piotrkowskim z dnia 7 lipca 1883 roku w artykule Edmunda Dylewskiego (ur. 1860 r. w Piotrkowie Trybunalskim. wychowanka Gimnazjum Piotrkowskiego i Uniwersytetu Warszawskiego, adwokata warszawskiego i autora wielu opracowań historycznych): "(...) i kilka krzyży, postawiono na pamiątkę cholery; erekcja jednego z nich sięga roku 1826 (...)"

PowiększeniePowiększeniePowiększeniePowiększenie