Z ŻYCIA PARAFII

Uroczyste otwarcie i poświęcenie Pożarniczego Centrum
Historyczno-Edukacyjnego Ziemi Łódzkiej w Wolborzu

8.07.2007 uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w wolborskiej świątyni pod przewodnictwem Dziekana wolborskiego ks. kan. Zdzisława Kowalewskiego. Współkoncelebransami byli kapelani strażaków:
wojewódzki (województwa łódzkiego) - młodszy brygadier ks. kanonik Henryk Betlej
i powiatowy (powiatu piotrkowskiego) - ks. kanonik Grzegorz Gogol , który wygłosił okolicznościowe kazanie.
Msza św. była ofiarowana w duchu wdzięczności za dra Stefana Siniarskiego zm. 20 lat temu i Sabinę Pieczyńską (nauczycielkę SP w Wolborzu) zm. przed 30 laty - pionierów, którzy uczyli szacunku i miłośi do własnej, lokalnej historii. To oni w 1963 r. utworzyli Towarzystwo Przyjaciół Wolborza i zaczęli gromadzić ślady tej historii w Izbie Pamięci.
Ks. Dziekan wspomniał również "Muzealną Strażnicę" Urszuli i Andrzeja Kotlickich, którą miał zaszczyt poświęcić 19.11.2000 w ich ogrodzie. Teraz zbiory gromadzone w Izbie Pamięci i "Muzealnej Strażnicy" znalazły godne miejsce w wybudowanym Centrum.
Kamień węgielny pod to Centrum poświęcił pochodzący z naszej parafii Metropolta łódzki, Ks. Arcybiskup Władysław Ziółek 26.06.2005 r.

PowiększeniePowiększeniePowiększeniePowiększenie
PowiększeniePowiększenie