Z ŻYCIA PARAFII

Jubileusz 200-tu lecia ochrony przeciwpożarowej w Wolborzu

26.06.2005 r. na uroczystości jubileuszowe przybył pochodzący z naszej parafii Metropolita Łódzki - Arcybiskup Władysław Ziółek w towarzystwie swego sekretarza (również pochodzącego z Wolborza) ks. prałata Bartłomieja Rurarza.
o godz. 11:00 - odbyło się odsłonięcie i poświęcenie tablicy pamiątkowej w hołdzie strażakom na cmentarzu wolborskim, obok kaplicy św. Anny.
o 11:30 - Wmurowanie kamienia węgielnego i poświęcenie miejsca pod budowę Pożarniczego Centrum Historyczno-Edukacyjnego Ziemi Łódzkiej na placu OSP.
o 12:00 – w kościele Ks. Arcybiskup Metropolita Łódzki Władysław Ziółek przewodniczył uroczystej Mszy św. jubileuszowej. Koncelebransami byli kapelani straży (krajowy - starszy brygadier ks. Jerzy Kołodziejczak i wojewódzki - starszy kapitan ks. Henryk Betlej).
Dziekan wolborski - miejscowy proboszcz ks. kanonik Zdzisław Kowalewski powitał również obecnych parlamentarzystów,
przedstawicieli władz rządowych i samorządowych szczebla wojewódzkiego, powiatowego i gminnego,
władze krajowe, wojewódzkie i powiatowe Ochotniczych i Państwowych Straży Pożarnych
strażaków reprezentujących jednostki OSP i PSP z terenu województwa łódzkiego, a także z innych regionów kraju i wystawione przez nich poczty sztandarowe
Na zakończenie Mszy św. złożyliśmy ks. arcybiskupowi życzenia imieninowe przy chrzcielnicy, przy której swoje imię otrzymał.
Później wszyscy przemaszerowali na stadion, gdzie odbyła się musztra paradna w wykonaniu Orkiestry Straży Granicznej z Gdańska, której dyrygent jest z pochodzenia wolborzaninem i pokazy służb ratowniczych.