Z ŻYCIA PARAFII

Srebrny jubileusz biskupstwa Metropolity Łódzkiego w Wolborzu

25 lat temu 12 marca 1980 - Papież Jan Paweł II mianował pochodzącego z naszej parafii (urodzonego w Komornikach) ks. dr. Władysława Ziółka biskupem pomocniczym diecezji łódzkiej (tytularnym biskupem Risinio w Dalmacji).
4 maja 1980 - Biskup nominat przyjął sakrę biskupią w katedrze łódzkiej
Jako swoje biskupie hasło herbowe wybrał słowa : In virtute spiritus - W mocy Ducha.
Delegacja parafii brała udział w łódzkich obchodach srebrnego jubileuszu, ale teraz mieliśmy okazję wszyscy świętować go w miejscu gdzie "wszystko się zaczęło" - przy chrzcielnicy w kościele św. Mikołaja bpa w Wolborzu.
Ks. Arcybiskup przybył do Wolborza z posługą bardzo typową dla biskupa - udzielić daru Ducha Św. w sakramencie bierzmowania.
Ks. Arcybiskup przewodniczył dziękczynnej Mszy św. koncelebrowanej z dziekanem wolborskim ks. kan. Zdzisławem Kowalewskim i wicedziekanem ks. Bogumiłem Bylinką. Pod koniec uroczystości wszyscy odśpiewali hymn Te Deum - Ciebie Boga wysławiamy.
Ks. Arcybiskup Metropolita otrzymał przywilej honorowego członkostwa w Stowarzyszeniu Przyjaciół Wolborza. Strażacy przy okazji zaprosili Ks. Arcybiskupa na swój jubileusz 200-tu lecia Straży Pożarnej w Wolborzu. Ks. dziekan podziękował za niedawne wyróżnienie go tytułem kanonika przy okazji srebrnego jubileuszu kapłaństwa, który obchodzili razem z kapelanem ks. arcybiskupa, ks. prałatem Bartłomiejem Rurarzem. Metropolita łódzki wobec wszystkich wolborzan i rodziny ks. Bartłomieja (bo on też pochodzi z Wolborza) podziękował mu i podkreślił wielkie uznanie za wierną, wieloletnią służbę u jego boku dla Kościoła łódzkiego.
Bardzo wzruszające było też spotkanie z przedstawicielami rodzinnych Komornik.
W tym radosnym spotkaniu wzięli również udział przedstawiciele innych parafii dekanatu wolborskiego.