Z ŻYCIA PARAFII

Lednica 2000

4 czerwca 2005 r.

grupa młodzieży z naszej parafii pojechała z ks. Rafałem nad jezioro Lednickie - historyczne miejsce chrztu Polski, gdzie już po raz dziewiąty, młodzi katolicy z całej Polski zgromadzili się , by uczestniczyć w Apelu III Tysiąclecia.
Lednica 2005 to odnowienie przymierza Chrztu Polski.
Polska, jak dziecko, została ochrzczona w swym niemowlęctwie. I dlatego wraz ze wzrostem potrzeba nowej świadomości tego wydarzenia, nowej świadomości wynikającej z tego wzrostu. W ciągu życia człowieka fakt chrztu zostaje potwierdzony codziennymi wyborami albo zaprzepaszczony. Kolejne czyny albo nawiązują albo nie nawiązują do chrztu otrzymanego w dzieciństwie, tworząc z życia ludzkiego zintegrowaną całość.
Dlatego wydało się słuszne, ażeby właśnie nad Lednicą, i właśnie w tym ogromnym zgromadzeniu młodzieży, przeżyć chrzest naszej Ojczyzny, a póĄniej swój własny chrzest i uświadomić sobie na nowo, co to znaczy, być ochrzczonym, być chrześcijaninem.
Dla niektórych było to wspaniałe przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

3 czerwca 2006 r.

-kolejny wyjazd na pola lednickie. Podczas 10-tego już Apelu III Tysiąclecia, jubileuszowe czuwanie odbywało się pod hasłem "Chrystus drogą"
NABOŻEŃSTWO GETSEMANI: droga do siebie samego - możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Namiocie Adoracji oraz okazja do spowiedzi „Czyż nie mogliście nawet przez jedną godzinę czuwać ze mnę?" (Mt 26,40).
12.00- Anioł Pański.
15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia.
16.00 - Próba śpiewów i tańców lednickich (nauka nowych, przypomnienie starych).
17.00 - Rozpoczęcie Spotkania Lednica 2000,
■ powitanie i zawiązanie wspólnoty
■ wręczenie stypendiów „Talenty Lednickie",
■ wprowadzenie relikwii św. Wojciecha.
18.30 - EUCHARYSTIA: droga do drugiego człowieka
■ przesłanie Ojca Świętego Benedykta XVI.
21.30 - DROGA KRZYŻOWA droga do Boga,
Towarzyszyć nam będzie krzyż, z którym Jan Paweł II odbył swoją ostatnią Drogę Krzyżową w Wielki Piątek 2005 r. oraz relikwie drzewa Krzyża Świętego.
Nabożeństwo uzdrowienia (stacja „Spotkanie z Matką")
- aby leczyć nasze słabości ducha i ciała na Pola Lednickie przybędzie MATKA BOŻA GIDELSKA- najmniejsza koronowana figurka MB (10 cm) www.gidle.dominikanie.pl.
■ Ikona Chrystusa Przemienionego (stacja „Św. Weronika ociera twarz Chrystusowi").
■ Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy WYBÓR CHRYSTUSA (stacja „Chrystus umiera na krzyżu").
0.00 - Błogosławieństwo ną rozesłanie.
Przejście przez Bramę III Tysiąclecia (stacja „Zmartwychwstanie").