Z ŻYCIA PARAFII

Po śmierci Jana Pawła II

Cały ten tydzień po śmierci Ojca św. był czasem wielkich narodowych rekolekcji i niepojętych cudów dziejących się tuż obok nas i w nas.
We wtorek oraz w piątek - w dzień pogrzebu Jana Pawła II ofiarowaliśmy Mszę św. w Jego intencji.
Bóg zapłać wszystkim za każdy spontaniczny odruch serca. Za udział w tych Mszach, za zjednoczenie z Ojcem św. w komunii św., za wywieszenie flag na naszych domach, za udekorowanie kapliczek papieskimi barwami z żałobnym kirem, za wspólną modlitwę .
Modliliśmy się i modlimy z całym Kościołem, z całym światem. To są przedziwne chwile. W naszych sercach rodzi się wiele dobrych pragnień. Boże pomóż nam Twoją łaską, byśmy po tych chwilach wzruszeń, pozytywnych-dobrych pragnień nie wrócili już do starych, złych przyzwyczajeń.Byśmy tym razem byli na tyle mądrzy i wytrwali i nie pozwolili się nikomu manipulować. Byśmy tym razem nie pozwolili zabić w nas tej nadziei. Ani zamiast większego dobra nie zaczęli znów wybierać mniejszego zła.