Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 1 X 1989 r. (bp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Rozpoczęcie budowy 2 VI 1996 r. autorzy projektu arch. Marek Grymin, współpraca – arch. Mirosław Rybak. Zespół połączonych ze sobą budynków ośrodka parafialnego: 1) kościół o układzie bazyliki trójnawowej (pseudobazylika) z aneksami kaplicznymi, chórem nad kruchtą i wieżą – dzwonnicą; 2) skrzydło o charakterze administracyjno-społecznym; 3) skrzydło mieszkalne – plebania. Zakończenie budowy 27 IX 2003 r. Obecnie trwają prace wykończeniowe. Poświęcony 27 IX 2003 r. przez abpa Władysława Ziółka.
Wyposażenie kościoła:
Ołtarz granitowy, Droga Krzyżowa – olej na desce, wyk. artysta plastyk Zbigniew Pułko, profesjonalny system wentylacji kościoła, pobudzany elektronicznie, zimą zasilany podgrzewanym powietrzem. Organy elektroniczne VERMONA. Nagłośnienie firmy RDUCH, miejskie centralne ogrzewanie. Aktualnie prowadzone są prace przy polichromii w absydzie prezbiterium.

Ulice należące do parafii

Dąbrowskiego – nr 40a–64, Grota-Roweckiego – 1–7, Kossaka, Podhalańska, Rodakowskiego, Rudnickiego, Rydza Śmigłego – 42–78, Standego, Strzemińskiego, Tatrzańska – 86–120 i 65–105, Wandurskiego – nr nieparz., Zapadła, Zbaraska