Archidieczja Łódzka

• Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

Data erygowania: 1 IX 1991 r. (bp Władysław Ziółek)

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Rozpoczęcie budowy 1977–1979. Architektura współczesna, kościół jednonawowy, dobudowany do istniejącej kaplicy św. Stanisława Biskupa, która stała się częścią obecnego kościoła i stanowi prezbiterium. Po bokach tej kaplicy dobudowana jest mała zakrystia i tylne wejście do kościoła. Autorem projektu architektonicznego i zaadaptowania kaplicy do całej bryły kościoła jest arch. Mirosław Rybak. Kościół został poświęcony przez bpa Józefa Rozwadowskiego. W 1999 r. nadbudowano prezbiterium i zabudowano tarasy wejściowe wg projektu arch. Tadeusza Kędziaka z Bełchatowa. Kościoł konsekrowany 3 III 2002 r. przez abpa Władysława Ziółka.

Wyposażenie kościoła:
Główny ołtarz z płyt marmurowych, nad nim witraż wg projektu Marka Kurca z Łodzi, 2 boczne ołtarze (styl nowoczesny, w drewnie) Miłosierdzia Bożego i św. Maksymiliana Kolbego, 26 ławek dębowych, Droga Krzyżowa rzeźbiona w drewnie, w prezbiterium malowidło ścienne św. Stanisława Biskupa, nowe organy elektroniczne (z prospektem) „Content II” DL 500, 4 dzwony, witraże.

Ulice należące do parafii

• Czyżewskiego, Dąbrowskiego, Harcerska, Jesienna, Jutrzenki, Kempfinówka, Milenijna, 1 Maja, Orzechowa, Piłsudskiego, Podleśna, Wschodnia, Wspólna, Zielona, Zimowa, Olsztyńska, Północna, Grota-Roweckiego, Rzemieślnicza, Sienkiewicza, Sportowa, Targowa, Wiosenna, Wiśniowa, Plac Wolności.

osiedla należące do parafii:
Okrzei, Tysiąclecia, Wolność, Żołnierzy POW, 1 Maja, Marii Konopnickiej.

miejscowości należące do parafii:
Dobiecin Wieś – 3 km,
Dobiecin Kolonia – 7 km