Archidieczja Łódzka

• Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Kościół św. Józefa został wybudowany w latach 1907-1914 - według projektu warszawskiego architekta p. Konstantego Wojciechowskiego - by zadośćczynić rosnącym potrzebom duszpasterskim, jakie posiadała jeżowska parafia. Myśl wzniesienia nowego kościoła podjął Proboszcz, ks. kanonik Bolesław Raźmo. Budowę rozpoczęto 28 września 1907 roku a ukończono w połowie roku 1914. I tak powstał zbudowany w stylu neogotyckim, trójnawowy, z prezbiterium zwróconym na północ, z wysoką wieżą frontową i sygnaturkową budynek. Według projektu, wieża kościelna miała być jeszcze wyższa, jednak w czasie wichury wiatr zwalił konstrukcję z drewna, zakończono więc prace na niższym poziomie. Zasadniczym budulcem okazałego budynku jest czerwona cegła, a jego fundament został przygotowany z obrobionego kamienia polnego. Całość została poświęcona w lipcu 1914 roku przez delegata Arcybiskupa Warszawskiego - księdza Władysława Żaboklickiego, Proboszcza i Dziekana ze Skierniewic.

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Brynica – 6 km, Dąbrowa – 3, Góra 2,5, Jasienin Duży – 3, Jasienin Mały – 1,5, Jeżów, Kosiska – 1,5, Leszczyny – 5, Lubiska Kolonia – 4, Mikulin Parcela – 1,5, Mikulin Wieś – 2,5, Mościska – 3,5, Popień Parcela – 5,5, Popień Gospodarstwo Rolne – 5, Przybyszyce – 2, Strzelna – 3, Taurów – 7, Wola Łokotowa – 6, Zamłynie – 4