Archidieczja Łódzka

Parafia Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Świętego Antoniego Marii Klareta w Łodzi

Proboszcz: o. Zenon Surma CMF
Wikariusz: o. Krzysztof Kaniowski CMF, o. Zbigniew Ziętek CMF
Telefon: 42 655-80-80
Adres: Klaretyńska 11 91-117 Łódź
Strona internetowa: http://parafia.klaretyni.pl
  • O parafii
  • Msze Święte
  • Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

Data erygowania: 28 IX 1989 r. (bp Władysław Ziółek)

Historia budowy kościoła i jego architektura:
Rozpoczęcie budowy 7 XI 1993 r. wg projektu arch. Zenona Nasterskiego. Kościół jest obiektem jednokondygnacyjnym, jednoprzestrznnym, 3-nawowym o rzucie prostokątnym, z balkonem na wysokości 4,5 m i prezbiterium wzdłuż całej ściany czołowej.

Wyposażenie kościoła:
Ołtarz znajduje się na silnie nasłonecznionej ścianie południowej, w oknie ściany umieszczony witraż przedstawiający św. Antoniego Marię Klareta. W wieży kościoła dzwon poświęcony błogosławio¬nym męczenni¬kom klaretyńskim z Barbastro.

Ulice należące do parafii

Aleksandrowska, Cepowa, Koprowa, Krynicka, Kwiatowa, Łanowa, Marzanny, Pabianka, Plantowa, Samopomocy, Sierpowa, Słomiana, Traktorowa, Warecka, Żabieniec, Żeńców