Parafia Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Łodzi
KociKrlowejPokoju2016
Proboszcz: ks. kan. Edward Półtorak
Wikariusz: ks. Mikołaj Chorzyński
Telefon: 42 630-19-32 (od pon.-piatku 16.00-17.30)

Adres: Rewolucji 1905 r. 47 , 90-215 Łódź
http://archidiecezja.lodz.pl
O parafii
Msze święte
Informacje
Kancelaria parafialna
Ogłoszenia
Intencje

Rys Historyczny

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 24 VI 1996 r. (abp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Rozpoczęcie budowy kościoła w 2001 r. wg projektu architektów Przemysława i Andrzeja Szustkiewiczów oraz konstruktora inż. Janusza Freya. Świątynia centralna, zbudowana na planie krzyża greckiego przenikającego się z okręgiem. Całość założenia pomyślana jako kompozycja niezależnych, zestawionych ze sobą elementów (konotacje do architektury polskich kościołów), w której wiodącą rolę pełni kościół, a pozostałe elementy dopełniają i podkreślają dominantę świątyni. Konstrukcja budynku tradycyjna, żelbetowo-murowana. Centralne miejsce w prezbiterium zajmuje ołtarz, tabernakulum i ambonka oraz marmurowa chrzcielnica wystawiona z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski. W ołtarzu obraz NMP Królowej Pokoju, a pod nim fresk wykonany techniką sgrafifito przedstawia dwunastu Apostołów. W kopule fresk czterech Ewangelistów. W lewej nawie bocznej obrazy: Miłosierdzia Bożego i św. Jana Pawła II, a w prawej sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, autorstwa Jacentego Jończyka. Kościół konsekrowany 19 VI 2016 r. przez abpa Marka Jędraszewskiego.
Wyposażenie kościoła:
Obraz św. Faustyny Kowalskiej, Droga krzyżowa (płótno) autorstwa Jacentego Jończyka, dębowe konfesjonały, ławki i witraże.

Ulice należące do Parafii

Anstadta, pl. Dąbrowskiego, Jaracza – nr 36–78 i 33/35–69, Kamińskiego – nr nieparz., Kilińskiego – 2–60, Lindleya, Narutowicza – 35–71/73 i 40–69, Piramowicza, Pomorska – 33–89 i 30–80, Polskiej Organizacji Wojskowej, Północna – 37 i 34, Rewolucji 1905 r. – 34–86 i 37–69, Składowa, Sterlinga, Uniwersytecka – 8–18

Dni powszednie

07:30, 18:00

w lipcu i sierpniu: 18:00,

w styczniu: 07:30,

Nabożeństwa: 17:30

Soboty

07:30, 18:00

Niedziele i święta

08:00, 9:30, 11:00, 12:30(IX - VI), 18:00

LICZBA MIESZKAŃCÓW: 6500

ODPUST: Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju, 25 czerwca, obchodzony w niedzielę przed 25 czerwca

TRIDUUM EUCHARYSTYCZNE: trzy dni przed odpustem
Ostatnia Wizytacja Pasterska: w 2017 r. (bp Marek Marczak)
Plebania: wybudowana w latach 1998–2000, murowana, kanalizacja, centralne ogrzewanie

FORMY DUSZPASTERSTWA: Żywa Róża, Apostolat Maryjny, Bractwo Świętej Marty, Bractwo Świętego Michała Archanioła, Odnowa w Duchu Świętym, Ruch Światło – Życie, L.S.O., Ł.S.O. – dorosłych,
Towarzystwo Przyjaciół WSD w Łodzi, Wieczerniki Modlitwy za Kapłanów

KSIĘŻA POCHODZĄCY Z PARAFII:
ks. Adam Dolata, wyśw. 2015

ZAKONNICY POCHODZĄCY Z PARAFII:
ks. Mariusz Rygała SDB, wyśw. 2009, salezjanin

ZAKONNICE POCHODZĄCE Z PARAFII:
s. Monika Jacaszek, karmelitanka Dz.J.

KSIĘGI METRYKALNE: ochrzczonych od 1996, małżeństw od 1996, zmarłych od 1996

OBSADA PERSONALNA:
Proboszcz: ks. kan. Edward Półtorak, dziekan, mian. 1 VII 1996 tel. 42 630-19-32
Wikariusz: ks. Mikołaj Chorzyński, mian. 27 VIII 2016 tel. 42 630-57-41

czynna pn-pt: 16:00-17:30

II NIEDZIELA ADWENTU 10 grudnia 2017 r.

Msze św. o godz. 8.00; 9.30; 11.00; 12.30 i 18.00.

 • Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Dziś rozpoczynamy nasze parafialne rekolekcje adwentowe, które zakończą się we wtorek. W poniedziałek i wtorek msze św. z kazaniem rekolekcyjnym o godz. 7.30 i 18.00. Spowiedź dziś podczas Mszy św. a w poniedziałek i wtorek rano od godz. 7.00 i wieczorem od godz. 17.00.
 • Dziś o godz. 18.00 Msza św. z modlitwami o uzdrowienia.
 • Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Przygotowujemy się na spotkanie z Panem, który z miłości do nas przyjmuje na siebie nasze człowieczeństwo, aby je przemienić i uświęcić.
 • W dzisiejszą niedzielę przypada też Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarami składanymi do puszek przy wyjściu z kościoła wspieramy Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 • 13 grudnia przypada już rocznica tragicznych wydarzeń Stanu Wojennego. Pogłębiona refleksja nad bolesnymi doświadczeniami tamtego czasu jest przedmiotem badań historyków, którzy zabiegają o godne upamiętnienie ofiar Stanu Wojennego. Osoby, które ucierpiały w wyniku represji reżimu komunistycznego w czasie PRL-u, potrzebują także naszej modlitwy. Pamiętajmy, aby w dniu 13 grudnia w osobistej modlitwie wzywać Bożego Miłosierdzia dla ofiar Stanu Wojennego.
 • Wszystkich parafian: dzieci , młodzież i dorosłych zachęcam do licznego udziału w roratach, sprawowanych w naszym kościele codziennie o godz. 7.30 a w poniedziałki i środy także o godz. 18.00 - szczególnie dla dzieci.
 • Przedstawiciele Parafii roznoszą pobłogosławione opłatki w naszym kościele do rodzin naszej Parafii. Ofiary składane za opłatki są przeznaczone na dalsze prace w naszym kościele.  Bardzo proszę o życzliwe przyjęcie moich przedstawicieli.
 • Bóg zapłać za ofiary złożone w minionym tygodniu na dalsze prace i potrzeby
 • Przed kościołem mamy piękne i równe chodniki. Bóg zapłać Radzie Osiedla, która zabiegała o wymianę chodników i pozyskała fundusze na pokrycie kosztów tego przedsięwzięcia. Jest to wymierna troska Rady  Osiedla o mieszkańców naszego osiedla.
 • Życzymy dobrej niedzieli i rozpoczynającego się II tygodnia Adwentu. Niech Bóg nam błogosławi.

INTENCJA MODLITWY NA GRUDZIEŃ 2017:

W intencji rodziców oczekujących narodzin dziecka – o łaski potrzebne do wypełnienia zadań rodzicielskich, oraz w intencji małżeństw, które nie mogą doczekać się potomstwa, aby umiały odczytać i zrealizować wolę Bożą.


Sierpień 2017 r.

Nazwa zadania: „Budowa mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 20,52 kWp przyłączonej do sieci budynku Kościoła Parafii Rzymsko-Katolickiej pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Łodzi prz y ul. Rewolucji 1905 r. 47”

Wartość ogólna zadania:       131 241,- zł brutto

Wysokość dofinansowania:    78 740,- zł 

Dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej          w Łodzi w formie: dotacji

Z uwagi na znaczne zużycie i koszty energii elektrycznej potrzebnej do funkcjonowania Parafii planuje się dokonać poprawy gospodarki energetycznej obiektu poprzez montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej na dachu budynku kaplicy o mocy 20,52 KWp.

W ramach zadania zostaną wykonane następujące prace:

 1. dokumentacja projektowa inwestycji wraz z uzgodnieniami;
 2. montaż konstrukcji instalacyjnej do montażu paneli pv na dachu budynku kaplicy;
 3. montaż paneli fotowoltaicznych w ilości – 76 szt.;
 4. montaż infrastruktury towarzyszącej: inwertera, rozdzielni systemu pv, zabezpieczenia itp.;
 5. wykonanie połączenia energetycznego dachu kaplicy z budynkiem kościoła;
 6. zainstalowanie optymalizatorów;
 7. przyłączenie instalacji pv do istniejącego systemu energetycznego;
 8. opracowanie instrukcji obsługi i przeszkolenie osób eksploatujących instalację.

Instalacja pv zostanie zamontowana na dachu budynku kaplicy.

 

instalacja fotowoltaiczna zapewni użytkownikowi większą niezależność energetyczną a w przypadku normalnej pracy będzie generować duże oszczędności zmniejszające pobór energii. Montaż instalacji, która jest odnawialnym źródłem energii przyczyni się do ograniczenia emisji elektrowni konwencjonalnych i częściowo uniezależnieni użytkownika od zewnętrznych dostaw energii. .

Zamontowana instalacja do produkcji energii elektrycznej będzie wykorzystywana wyłącznie na potrzeby własne Parafii.

link do strony www.zainwestujwekologie.pl

  

 

 

Msza święta jest największym i najpiękniejszym darem, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Możemy modlić się o życie wieczne dla naszych drogich zmarłych, a także o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla naszych najbliższych. Msza święta może być także ofiarowana jako dziękczynienie. Zachęcamy więc do zamawiania intencji Mszy św. za zmarłych jak i przy różnych innych okazjach np. w rocznicę ślubu, urodzin, imieniny – jest to jedna z najcenniejszych form duchowego wsparcia.

INTENCJE MSZALNE można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy Świętej i w kancelarii.

 

Msza święta jest największym i najpiękniejszym darem, który możemy ofiarować drugiemu człowiekowi. Możemy modlić się o życie wieczne dla naszych drogich zmarłych, a także o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla naszych najbliższych. Msza święta może być także ofiarowana jako dziękczynienie. Zachęcamy więc do zamawiania intencji Mszy św. za zmarłych jak i przy różnych innych okazjach np. w rocznicę ślubu, urodzin, imieniny – jest to jedna z najcenniejszych form duchowego wsparcia.

INTENCJE MSZALNE można zamawiać w zakrystii po każdej Mszy Świętej i w kancelarii.

Zobacz na mapie