Archidieczja Łódzka

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Wiewiórczynie

Proboszcz: ks. Krzysztof Jałowiecki
Telefon: 43 675-28-67
Adres: Wiewiórczyn, W. Witosa 8 98-100 Wiewiórczyn (pow. łaski)
  • O parafii
  • Msze Święte
  • Kancelaria parafialna
  • Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 31 VIII 1988 r. (bp Władysław Ziółek)
Rozpoczęcie budowy 14 VII 1997 r., abp Władysław Ziółek 28 IX 1997 r. wmurował kamień węgielny, poświęcony przez papieża Jana Pawła II w Łodzi w 1987 r. Projekt wykonało Biuro Projektowe PROMARK ze Zduńskiej Woli inż. Jana Kaczmarka. Architektura współczesna z elementami tradycyjnymi (nawa główna, nawy boczne, 2 ołtarze boczne, wieża). Konstrukcja dachowa drewniana. Rzut kościoła oparty na planie prostokąta z zaznaczonym symbolicznie transeptem, dającym układ krzyża. Całkowita powierzchnia użytkowa – 600 m2.
W części południowej kościół powiększony o pomieszczenia zaplecza (zakrystia, kancelaria, łazienka, kotłownia). 18 IV 1999 r. poświęcenie murów i wieży. 1 III 2000 r. odprawiona została pierwsza msza święta w murach nowego kościoła. Kościół poświęcony 10 IX 2000 r. przez bpa Adama Lepę, konsekrowany 2 VI 2002 r. przez abpa Władysława Ziółka

Ulice należące do parafii

MIEJSCOWOŚCI NALEŻĄCE DO PARAFII: Anielin – 3 km, Łask, ul. Lutomierska, Utrata, Wiejska – 0,5, Wiewiórczyn, wieś kościelna, Wronowice – 3, Wydrzyn – 2