Archidieczja Łódzka

• Ogłoszenia
  • Intencje

RYS HISTORYCZNY
Data erygowania: 30 VIII 1997 r. (abp Władysław Ziółek)
Historia budowy kościoła i jego architektura:
Ze względu na szczupłość działki oraz konieczność ciągłego funkcjonowania kościoła istniejącego, zaprojektowano nowy kościół na miejscu lokalizacji starego kościoła, zachowując go do czasu zakończenia budowy nowego. Forma nowego kościoła została zdeterminowana istniejącym kościołem drewnianym, otoczono go i zabudowano. Pozwoliło to na funkcjonowanie istniejącego kościoła. Taki sposób realizacji i funkcjonowanie kościoła jest dość oryginalny, nieliczny wśród przykładów budownictwa sakralnego. Autorem projektu kościoła jest arch. Danuta Włodarska oraz konstruktor inż. Janusz Frey. Jest to budynek zblokowany, mieszczący funkcję kościoła jednonawowego z wieżą-dzwonnicą przy kruchcie oraz ośrodka parafialnego, o współczesnej architekturze, z dachem dwuspadowym, którego więźba drewniana została wsparta zastrzałami z drewna klejonego, opartymi na żelbetonowych kolumnach.
Budowę kościoła rozpoczęto 7 sierpnia 2001 r
Wyposażenie kościoła: –

Ulice należące do parafii

Aroniowa, Borówkowa, Brzegowa, Jabłoniowa, Łozowa, Nenufarowa, Podleśna, Poziomkowa, Sitowie, Świtezianki – str. północna, Tatarakowa, Trzcinowa, Urocza, Ustronie, Wiklinowa, al. Zakochanych, Zgierska – nr 233–275