Dzisiaj jest niedziela, 19 maja 2024 r. - dzień powszedni

INFORMACJE Z REJONU ŚRÓDMIEŚCIE
Historia rejonu Śródmieście
Rejon Śródmieście został wydzielony z rejonu Południe. Pierwsze kręgi rodzin w rejonie zaczęły swoją formację od początku 1998 r. Ówczesna para diecezjalna powierzyła opiekę nad rejonem Joli i Zdzisiowi Marszałkom, którzy pełnili obowiązki pary rejonowej w latach 1998 – 2001.
W naszym rejonie powstało wówczas jednocześnie 5 kręgów.
Dwa przy Katedrze, gdzie z ogromnym zaangażowaniem i prawdziwym charyzmatem ruchu działa i tworzy kręgi ksiądz Piotr May- Majewski, Pierwszy pilotowany był przez Dorotę i Piotra Michnowskich a następnie przez Jadwigę i Krzysztofa Płonków, drugi pilotowany przez Wandę i Jacka Czapińskich. Duchową opiekę nad kręgami sprawował sam ksiądz Piotr May – Majewski, który pełnił w latach 1998 – 2002 obowiązki moderatora rejonu Śródmieście. Po czasie powstaje trzeci krąg pilotowany przez Basię i Andrzeja, Kotyńskich (niestety krąg rozwiązał się i tylko jedna para dołączyła do starego kręgu, pozostałe małżeństwa wybrały inną drogę.)
W latach 2002 – 2004 moderatorem rejonu zostaje ks. Grzegorz Korczak a posługę pary rejonowej pełni w latach 2001 – 2004 Zosia i Wojtek Kubiakowie, w tym czasie zostaje podjęta próba utworzenia 4 kręgu, który był pilotowany przez Małgosię i Pawła Włodarczyków (dziś już nie istnieje).
Również w 1998r przy parafii św. Józefa małżeństwa wywodzące się z młodzieżowego ruchu oazowego zaczynają poszukiwać w kościele jakiejś wspólnoty oazowej. Dzięki staraniom księdza Karola Olczyka zawiązuje się przy tej parafii krąg pilotowany przez Zosię i Wojtka Kubiaków, w którym ksiądz pełni rolę opiekuna duchowego.
W tym samym roku przy parafii św. Teresy powstają dwa kręgi DK.
Pierwszy pilotowany przez Elę i Darka Szczepańskich, opiekunem, których był ks. Łukasz WoĽniak ówczesny duszpasterz młodzieży akademickiej obecny proboszcz i moderator dwóch kręgów. Drugi krąg pilotowany przez Ewę i Krzyśka Andrzejaków opiekunem był ks. Marek Kędzierski.
Dzięki dużemu zaangażowaniu zarówno małżeństw jak i księdza Łukasza WoĽniaka (niedziela świadectw, osobiste zaproszenia itd.) powstają przy tej parafii kolejne kręgi.
W roku 2002 powstaje trzeci krąg u św. Teresy pilotowany przez Monikę i Piotra Banachów, moderatorem, którego był również ks. Łukasz W. Czwarty krąg zawiązuje się w 2003 roku i jest pilotowany krótko przez Zosię i Wojtka Kubiaków następnie przez Halinkę i Andrzeja Gruszczyńskich, moderatorem był ks. Dionizy Mróz. W maju 2007 roku zawiązują się dwa kolejne kręgi, z których obecnie powstał jeden pilotowany przez Zosię i Wojtka Kubiaków.

Kolejną parą rejonową w latach 2004 – 2006 była Agnieszka i Tomek Ostrowscy od tego czasu do dziś posługę moderatora rejonu pełni ks. Jarosław Kaliński
Od 2006 roku parą rejonową są – Ania i Jurek Słodyńscy.

O historii naszego rejonu słyszeliśmy wiele, ale szczególne podziękowanie za ogromne zaangażowanie w tworzenie naszego rejonu należy się księdzu Piotrowi May – Majewskiemu oraz małżeństwom: Joli i Zdzisiowi Marszałkom, którzy tworzyli jednocześnie dwa rejony nasz i Bałuty i Zosi i Wojtkowi Kubiakom, którzy od początku istnienia rejonu zawsze byli i są otwarci na posługę w nowo powstających kręgach.

W obecnym roku formacyjnym (2008/2009) mamy w naszym rejonie następujące kręgi:

Przy Katedrze

1. krąg animatorzy Agnieszka i Tomek Ostrowscy