Niedziela Świętej Rodziny 2020

 

1. Dzisiejsza niedziela – pierwsza po Bożym Narodzeniu, a ostatnia kończącego się roku, jest jednocześnie Świętem Najświętszej Rodziny Nazaretańskiej: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest ona wzorem dla nas i dla naszych rodzin. Ogarnijmy dzisiaj serdeczną myślą wszystkie rodziny naszej Parafii. Prośmy też Boga, by w naszych niełatwych czasach, przy tylu zagrożeniach i celowych atakach, nasze rodziny stawały się prawdziwym domowym Kościołem. Niech poszczególne rodziny, tworząc wielką rodzinę parafialną, rozwijają się w atmosferze wzajemnej miłości, radości i pokoju. Dzisiaj o godz. 18oo – Nabożeństwo z wystawieniem Najśw. Sakramentu w intencji rodzin . Jutro, w oktawie Bożego Narodzenia: Święto Świętych Młodzianków Męczenników – dzień modlitw w intencji niemowląt i dzieci nienarodzonych.

 

2. W czwartek, 31 grudnia, wspomnienie św. Sylwestra, papieża, a jednocześnie ostatni dzień Roku Pańskiego 2020.                                                                                                                                         W związku z wprowadzeniem na ten dzień nowych obostrzeń przeciwepidemicznych ( zakaz przemieszczania się między godz. 19oo a 6oo) ulegają zmianie tradycyjne godziny Nabożeństw wieczornych.                                                                                                                                   Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem rozpocznie się o godz. 1730. Po Nabożeństwie zostanie odprawiona Msza św. – ostatnia w tym roku w naszym kościele. Rozpocznie się o godz. 18oo i zakończy się ok. g. 1830, aby wszyscy spokojnie mogli powrócić do swoich domów. W czasie tej wieczornej modlitwy podziękujemy Panu Bogu za dary i łaski otrzymane w minionym roku, będziemy błagać Boga o przebaczenie nam grzechów, a także prosić o błogosławieństwo Boże na rozpoczynający się Nowy Rok.                     Wszystkich parafian na tę wspólną modlitwę w czwartek wieczorem gorąco zapraszamy – przypominamy rozpocznie się o godz. 1730 !  W czwartek - „w Sylwestra” kancelaria parafialna czynna będzie tylko do południa, od godz. 9oo do 11oo

 

3. W piątek, 1 stycznia, w Nowy Rok Pański 2021 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Dzień pokoju. Msze św., tego dnia w naszym kościele będą sprawowane tak jak w każdą niedzielę. Nowy Rok to także I piątek miesiąca – spowiedź będzie w czasie każdej Mszy św., a od godz. 14oo – okazja do indywidualnej adoracji Najśw. Sakramentu

 

4. 2 stycznia , w pierwszą sobotę miesiąca, o godz. 8oo Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP., a wieczorem, o godz. 1730 – Różaniec Fatimski z procesją. W sobotę, całodzienna, indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu. 5. Z racji trwającej pandemii „Kolęda” czyli wizyta duszpasterska w rodzinach - decyzją Ks. Arcybiskupa Metropolity Łódzkiego została zawieszona. O formach spotkań kolędowych będziemy informować w późniejszym czasie.

 

6. Na zakończenie zachęcamy do wspólnej modlitwy rodzinnej, a także do nabywania prasy religijnej i wspólnej, rodzinnej lektury.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia