Święto św. Szczepana 2020

 

1. Dzisiaj, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia oddajemy cześć św. Szczepanowi, pierwszemu męczennikowi. Dzieje Apostolskie określają Go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Szczepan głosił Ewangelię z mądrością, której nikt nie potrafił się przeciwstawić. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany. Zbudowani postawą dzisiejszego Patrona starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa. Msze św. w naszym kościele sprawowane są dzisiaj - jak w każdą niedzielę.

 

2. Jutro Niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. W czasie każdej Mszy św. modlić się będziemy w intencji wszystkich rodzin z naszej Parafii. Święta Rodzina z Nazaretu jest dla nas wzorem i odniesieniem, jak należy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę.

 

3.      Komunikat Kurii Metropolitalnej :

 

Z racji trwającej pandemii tradycyjny Orszak Trzech Króli w Łodzi odbędzie się w formie akcji charytatywnej. Tak, jak Trzej Królowie ofiarowali Jezusowi złoto, kadzidło i mirrę, tak każdy z nas będzie mógł ofiarować swój dar dla Jezusa. Od dziś także w naszej parafii – w specjalnym koszu przy żłóbku – dostępne są specjalne torby na „Dar dla Narodzonego”, które można zabrać do domu i wypełnić produktami dla niemowląt i małych dzieci : mogą to być mleko modyfikowane, kaszki, pożywki, kosmetyki dziecięce, butelki, smoczki lub pieluszki. Swój dar będzie można złożyć do niedzieli, 3 stycznia, z powrotem, do kosza przy szopce parafialnej. Trzej Królowie, 6 stycznia przekażą wszystkie dary dzieciom z Domu Samotnej Matki oraz Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci. Dodatkowo Caritas Archidiecezji Łódzkiej na stronie www. dobromat24.pl uruchomiła zbiórkę pieniędzy, które przeznaczone będą na zakup sprzętu medycznego dla Hospicjum Dziecięcego. Zapraszamy także do obserwowania profilu Orszaku Trzech Króli w Łodzi na Facebooku, na którym publikowane są ciekawe materiały dla dzieci i rodzin. ( więcej informacji na ten temat: na plakatach w gablotach i na stronie internetowej naszej parafii)

 

4. Na zakończenie jeszcze raz pragniemy życzyć wszystkim naszym Parafianom i ich Gościom głębokiego przeżycia tego czasu świętowania Bożego Narodzenia. Niech radość z Narodzenia Pana Jezusa towarzysz cały czas Wam i waszym rodzinom.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia