III Niedziela Adwentu 13.XII.2020

1. Komunikat

 

2. Dzisiejsza III Niedziela Adwentu przeżywana jest w naszej Archidiecezji w trakcie obchodów rozpoczynających świętowanie Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej.   Otwarcie Jubileuszu miało miejsce w czwartek, 10 grudnia , natomiast wczoraj, pod przewodnictwem Legata Papieskiego, Ks. Kard. Konrada Krajewskiego nastąpiło otwarcie Drzwi Świętych w Katedrze i odczytanie Dekretu StolicyApostolskiej.   Dalszy ciąg uroczystości Jubileuszowych, czyli otwarcie „Czasu Łaski” przeżywać będziemy w 16 Kościołach Stacyjnych na terenie całej Archidiecezji. Jednym z Tych Jubileuszowych Kościołów Stacyjnych na przeżywanie Jubileuszu 100-lecia Archidiecezji Łódzkiej - jest nasz kościół parafialny pw. Najświętszego Serca Jezusowego na Retkini. Uroczysta inauguracja Jubileuszu i otwarcie Drzwi Świętych w naszej świątyni nastąpi za tydzień, 20 grudnia w IV Niedzielę Adwentu.                                                                                                                                                    To wyjątkowe wydarzenie poprzedzone zostanie Jubileuszowymi rekolekcjami Adwentowymi, które rozpoczną się w piątek , 18 grudnia i zakończą w niedzielę, 20 grudnia.                                        

PROGRAM REKOLEKCJI jest następujący: 

W piątek (18 grudnia) i w sobotę (19 grudnia) – w oba dni program jednakowy:              

645 – Godzinki o Niep. Poczęciu N.M.P. – SPOWIEDŹ

Msza św. roratnia z nauką – dalszy ciąg Godzinek i SPOWIEDŹ

830 – Modlitwa różańcowa – SPOWIEDŹ

900 – Msza św. z nauką dla wszystkich

Godzina Miłosierdzia 1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego – SPOWIEDŹ

1530 – Msza św. z nauką 1700 – Modlitwa czuwania – SPOWIEDŹ

1715 – Msza św. z nauką dla uczniów i ich rodziców

1800 – Modlitwa różańcowa – SPOWIEDŹ

1830 – Msza św. z nauką dla wszystkich

 

NIEDZIELA 20.XII.2020 :                                                                                                                           7oo – Msza św. z nauką dla wszystkich

830 – Msza św. z nauką dla wszystkich

10oo – SUMA z nauką dla wszystkich: Otwarcie drzwi św. i odczytanie dekretu Stolicy Apostolskiej o Odpustach Roku Jubileuszowego

1130 – Msza św. z nauką dla dzieci

1145 – Msza św. dla rodziców z małymi dziećmi (kościół dolny)

13oo – Msza św. z nauką dla wszystkich

16oo – Msza św. dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 18oo – NABOŻEŃSTWO

1830 – Msza św. z nauką. Zakończenie rekolekcji                                                                                                                            Mimo ograniczeń związanych z panującą pandemią zachęcamy do gorliwego uczestnictwa w ćwiczeniach rekolekcyjnych, a także do korzystania z sakramentu pokuty. Nasze gorliwe uczestnictwo w tych wyjątkowych, adwentowych rekolekcjach niech będzie znakiem, że rzeczywiście chcemy przyjąć Zbawiciela w całe życie, by przemierzać Drogi Jubileuszu Archidiecezji. Zachęcajmy się wzajemnie do pełnego udziału w tych rekolekcjach, aby wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli naprawdę spotkali przychodzącego Mesjasza – Jezusa Chrystusa. Informacja dla uczniów: gorąco zachęcamy wszystkich uczniów, aby także gorliwie uczestniczyli w adwentowych rekolekcjach . Apelujemy także do rodziców, aby dopilnowali, by ich dzieci uczestniczyły w rekolekcjach i przystąpiły do spowiedzi.

 

3. W Adwencie zachęcamy do udziału w Roratach, które odprawiane są codziennie o g. 645 ! Dzisiaj wspominamy 39. rocznicę wprowadzenia Stanu wojennego w 1981. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapominać. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich ofiarach stanu wojennego.

 

4. Przygotowując się do Świąt Bożego Narodzenia, pamiętajmy o chrześcijańskich i narodowych tradycjach. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka i płonącej świecy Caritas. Można je nabywać dzisiaj przy wyjściu z kościoła , w Księgarni Parafialnej, a w tygodniu w Kancelarii parafialnej, Przypominamy, że w tym roku ze względu na pandemie opłatki nie są roznoszone po domach – stąd należy je nabywać w Parafii indywidualnie !.

 

5. Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Fundusz Ochrony Macierzyństwa im. Stanisławy Leszczyńskiej, który niesie pomoc najuboższym matkom w ciąży i z małymi dziećmi. Zachęcamy do wielkodusznego włączenia się w dzieło ratowania zagrożonych dzieci oraz ich rodzin.

 

6. Na zakończenie zachęcamy do lektury prasy religijnej, którą można nabywać w Księgarni Parafialnej. Tam także pamiątki świąteczne sianko na stół wigilijny i opłatki. .

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia