XXVIII Niedziela Zwykła 13.X.2019

 

 1. Jak wiadomo, dzisiaj, Kościół katolicki w Polsce przeżywa XIX Dzień Papieski pod hasłem: „WSTAŃCIE, CHODŹMY !”. Szczególnym punktem programu Dnia Papieskiego jest zbiórka ofiar na cele stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej parafii ta zbiórka ofiar do puszek pod hasłem „Dzielimy się miłością” prowadzona jest przy wyjściu z kościoła, a za złożone ofiary z góry składamy „Bóg zapłać”.                                                                                                                         Przy okazji przeżywanego dzisiaj Dnia Papieskiego zachęcamy do refleksji i modlitwy przy parafialnym krzyżu misyjnym, gdzie znajduje się obelisk z portretem Jana Pawła II i hasłem pielgrzymki z 1987 r.: „Do końca ich umiłował”. W czasie tej pielgrzymki Papież przebywał w Łodzi i sprawował Eucharystię na Lublinku, ówcześnie na terenie naszej parafii. Niech znak obecności Papieża wśród nas, jeszcze bardziej mobilizuje wszystkich do dobrego przeżywania Dnia Papieskiego.

 2. W październiku, Nabożeństwa różańcowe są codziennie o godz. 18oo.                                       Dla uczniów, Różaniec jest w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1715, w pozostałe dni tygodnia o godz. 18oo. Przypominamy, że za odmówienie jednej części Różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny. Gorąco zachęcamy do gorliwej modlitwy różańcowej. 

3.W przyszłą niedzielę, 20 października, o godz. 10oo zapraszamy małżonków na dziękczynną Msze św. Jubileuszową – 25 i 50- lecia, czy też kolejną rocznice ślubu. Zgłoszenia Jubilatów prosimy dokonywać w kancelarii parafialnej. (Szczegóły na plakatach)

4. Za tydzień, w III niedzielę października, o godz. 16oo – Msza św. i spotkanie duszpasterskie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Dzieci, wraz z rodzicami na to ważne – pierwsze w tym roku katechetycznym spotkanie serdecznie zapraszamy !. Przy okazji przypominamy, że zgodnie z nową instrukcją naszego Ordynariusza, Ks. Abp. Grzegorza Rysia przygotowania do przyjęcia sakramentów wtajemniczenia i uzdrowienia chrześcijańskiego - to jest Pierwszej spowiedzi i Komunii św. , rocznicy tych wydarzeń ( Rocznica I Komunii św.) a także bierzmowania - odbywają się w Parafii i na lekcjach religii przez cały rok szkolny. Kandydatom do Bierzmowania przypominamy, że uzupełnienie zapisów i odbiór indeksów będzie po Mszy św. o godz. 10oo ( w zakrystii) we wszystkie niedziele października.

 5. W przyszła niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego dnia będziemy gościli w naszej świątyni młodych misjonarzy z seminarium OO. Franciszkanów w Łagiewnikach.

6. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych. Kościół bowiem od wieków zaleca pomagać duszom umarłych przez odprawianie w ich intencji Mszy św., czy też wspólnej modlitwy wypominkowej. Wypominki albo inaczej Zaduszki to wspólna modlitwa wiernych za dusze wyczytywane przez kapłana. Zaduszki mogą być roczne, półroczne i jednorazowe. W naszej Parafii, wypominki roczne i półroczne są wyczytywane w piątki (po Mszy św. do Bożego Miłosierdzia) i w niedziele o godz. 8oo. Wypominki jednorazowe są wyczytywane w Dzień Zaduszny i w czasie procesji żałobnej na cmentarzu. Na wypominki i Msze św. przyjmujemy w kancelarii parafialnej.

7. Rejonowy Dzień Wspólnoty Oazy Nowego Życia i Oazy Nowej Drogi odbędzie za tydzień w par. Najświętszej Eucharystii, o godz. 12oo. Przy okazji zapraszamy młodzież na spotkania oazowe , które odbywają się w tej parafii – w piątki, o godz. 19oo.

 8. Ofiary, które dzisiaj były składane na tacę, przeznaczone są na potrzeby naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. Za złożone ofiary , w imieniu alumnów gorąco i serdecznie dziękujemy.

9. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy religijnej, którą można nabywać w Księgarni Parafialnej.

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia