XXVII Niedziela Zwykła 6.X.2019

1. Komunikaty

 

2. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud”. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem poprzez działanie i modlitwę w intencjach misyjnych.

 

3. W październiku, Nabożeństwa różańcowe są codziennie o godz. 18oo. Dla uczniów, Różaniec jest w poniedziałki, środy i piątki o godz. 1715, w pozostałe dni tygodnia o godz. 18oo. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1130 poświęcenie różańców, dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św.. Dzisiaj wieczorem, w nawiązaniu do liturgicznego wspomnienia Matki Bożej Różańcowej , które obchodzić będziemy jutro - odbędzie się w naszej Parafii Procesja Różańcowa do 5 ołtarzy. Przed Najświętszym Sakramentem, wspólnie modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny, Kościoła świętego i naszej Parafii. We Wspólnocie parafialnej, trzymając w dłoniach Różaniec podejmijmy modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny i Kościoła !. Do takiej modlitwy wzywała Matka Boża, objawiająca się w Gietrzwałdzie. Do udziału w dzisiejszej Procesji i do codziennej modlitwy różańcowej wszystkich gorąco zachęcamy ! Przypominamy: Procesja rozpocznie się o godz. 1730 !

 

4. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030 w dolnym kościele , rozpoczynamy w naszej Parafii formacyjne przygotowania dla kandydatów do bierzmowania. Jak już informowaliśmy, zgodnie z instrukcją Ks. Arcybiskupa Grzegorza Rysia w przygotowaniach do Bierzmowania uczestniczą uczniowie klas VIII szkół podstawowych i klas I szkół ponadpodstawowych. W tych spotkaniach formacyjnych, które będą zawsze w I niedzielę miesiąca, powinni także uczestniczyć ci dorośli, którzy jeszcze nie przyjęli sakr. Bierzmowania, a pragną go otrzymać.

 

5. W przyszła niedzielę,– po raz 19 będziemy obchodzić Dzień Papieski odbywający się pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. Jak co roku zostanie wtedy także przeprowadzona zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną, ubogą młodzież.

 

6. W niedzielę, 20 października, o godz. 10oo zapraszamy małżonków na dziękczynną Mszę św. Jubileuszową – 25 i 50- lecia, czy też kolejną rocznice ślubu. Zgłoszenia Jubilatów prosimy dokonywać w kancelarii parafialnej. (Szczegóły na plakatach)

 

7. Jutro, w poniedziałek, o godz. 17oo spotkanie Grupy Modlitewnej Apostolstwa Dusz Czyśćcowych. We wtorek o godz. 183o- Msza św. w intencji Ojczyzny i katolickich mediów. Następnie spotkanie „Rodziny Radia Maryja” w Sali kongresowej. W czwartek wieczorem (godz. 1830) – Msza św. i spotkanie członków „Wieczernika modlitwy za kapłanów”.

 

8. W środę, 9 października – powakacyjne spotkanie Kręgu Biblijnego z katechezami Biblijnymi. Początek spotkania - po Mszy św. wieczornej, o godz. 1915 w czytelni parafialnej.

 

9. Cały czas trwają prace przy remoncie wieży, kopuły i dachu naszego kościoła. Prace te są bardzo czasochłonne, skomplikowane, a co za tym idzie także kosztowne. Stąd, jak było to ogłaszane, dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tace przeznaczone są na prace remontowe. Za wszystkie te ofiary, za wsparcie, zrozumienie i pomoc wszystkim składamy podziękowanie „Bóg zapłać”.

 

10. Jak zwykle zachęcamy do lektury prasy religijnej, którą można nabywać w Księgarni Parafialnej.

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia