XXII Niedziela Zwykła 1.IX.2019

 

1. Komunikaty

 

2. Dzisiaj, 1 września, obchodzimy 80. Rocznicę rozpoczęcia II wojny światowej i agresji nazistowskich Niemiec na Polskę. Miłosiernemu Bogu zawierzamy wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny, zaś Bożej Opatrzności dziękujmy za polskich bohaterów, którzy w okresie całej wojny, na wszystkich frontach , walczyli o ocalenie Polski.

 

3. Dzisiaj także, w ostatnią niedzielę wakacyjną , a pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 18:oo – Nabożeństwo adoracyjne przed Najświętszym Sakramentem .

 

4. Jutro, w poniedziałek , 2 września, początek nowego roku szkolnego. Po wakacjach rozpoczynają się nowe obowiązki i zadania związane z nauką różnych przedmiotów, w tym także religii. Nowy rok szkolny rozpoczynamy od wezwania Bożej pomocy w odpowiedzialnym dziele nauczania i wychowania młodego pokolenia. Dlatego jutro, 2 września, o godz. 8:oo w naszym kościele będzie Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Na wspólną modlitwę eucharystyczną zapraszamy wszystkich, którzy podejmują trud nauczania i wychowania, a więc rodziców, nauczycieli, katechetów, a przede wszystkim dzieci i młodzież – uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Dla szkoły ŁSO z ul. Babickiego – Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego będzie także jutro, o godz. 10:oo. Apelujmy do rodziców, aby zatroszczyli się o wypełnienie swego chrześcijańskiego zadania, dopilnowując, by dzieci i młodzież uczestniczyli w Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny, a także, by uczestniczyli w lekcjach religii i w niedzielnej Eucharystii.

 

4. Przypominamy, że od września, w dni powszednie Msze św. będą sprawowane: rano, o godz. 7:oo, 7:30, 8:oo, a wieczorem o godz. 18:oo i 18:30 z homilią, z tym, że w środy po Mszy św. o godz. 8:00 i o godz. 18:oo będzie Nowenna do MB Nieust. Pomocy, a w soboty o godz. 18:oo - Różaniec . W piątki o godz. 15:oo– Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. o godz. 15:30. W niedziele (już od przyszłego tygodnia) - Msze św. będą sprawowane wg. porządku przedwakacyjnego, czyli o godz. 7:oo, 8:30, 10:oo, 11:30, godz. 11:45- w dolnym kościele : Msza św. dla rodziców z małymi dziećmi, i godz. 13:oo. Wieczorem o godz. 18:oo będzie Nabożeństwo, a następnie o godz. 18:30 – Msza św. wieczorna.

 

5. W tym tygodniu wypada I czwartek , I piątek i I sobota miesiąca miesiąca września. W czwartek, po Mszy św. o godz. 18:30 będziemy modlić się o nowe i dobre powołania do służby Bożej i znalezienie drogi swojego życia, w czasie nabożeństwa „Godziny Świętej”. W piątek spowiedź : rano od godz. 7:oo, a po południu od godz. 16:30 – najpierw dla uczniów i dla nich Msza św. z Komunią św. pierwszo piątkową o godz. 17:15. Apelujemy do uczniów , by wykorzystali I piątek września do spowiedzi i rozpoczęli naukę w nowym roku szkolnym w stanie łaski uświęcającej, którą zdobywamy w sakramencie pokuty. Tak więc do spowiedzi w piątek wszystkich uczniów serdecznie zapraszamy ! W piątek, po Mszy św. wieczornej – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy do Najśw. Serca Jezusowego. W sobotę rano Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi, a o godz. 17:30 – Różaniec Fatimski z procesją. W I piątek i I sobotę miesiąca – całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu

 

 6. W tym tygodniu odbędą się spotkania duszpasterskie: * w poniedziałek, o godz. 17:oo – dla Grupy Modlitewnej Apostolstwa Dusz Czyśćcowych * we wtorek , po Mszy św. wieczornej – dla Akcji Katolickiej * w środę, po Mszy św. wieczornej – dla Stowarzyszenia Rodzin Katolickich * w czwartek o godz. 17:oo - dla Ogniska Życia Duchowego

 

7. Zapraszamy do włączenia się w wydarzenie modlitewne, które będzie miało miejsce 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem” , które odbędzie się na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka. Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy na to wydarzenie - 14 września, o godz. 7:30. Zapisy i szczegółowe informacje – w Księgarni i Kancelarii Parafialnej. Gorąco zachęcamy do udziału w tej szczególnej modlitwie pod zwycięskim Krzyżem Chrystusa i prosimy o przekazywanie informacji o tym wydarzeniu bliskim i znajomym, wykorzystując foldery i plakaty, które są w gablotach i przy wyjściu z kościoła.

 

8. Trwają prace przy remoncie wieży, kopuły i dachu naszego kościoła. Prace te są skomplikowane, a co za tym idzie także i kosztowne. Stąd, jako to było ogłaszane, dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tace przeznaczone są na prace remontowe. Za wszystkie te ofiary, za wsparcie, zrozumienie i pomoc wszystkim składamy podziękowanie „Bóg zapłać”.

 

9. Zachęcamy do lektury prasy religijnej, którą można nabywać w Księgarni Parafialnej.

 

10. Na zakończenie przypominamy – jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Wszystkich uczniów zachęcamy do modlitwy na Mszach św. , które będą o godz. 8:oo i 10:oo. Przy okazji przypominamy też rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest bowiem miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie religijne, biorąc przykład z rodziców. Niech to będzie przedmiotem naszej wspólnej modlitwy.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia