XXI NIEDZIELA ZWYKŁA 25.VIII.2019

 

1. Ostatnia niedziela sierpnia oraz kończący się czas wakacji i urlopów przynaglają nas do wdzięczności za wszelkie dary Boże, które się stały naszym udziałem w minionych miesiącach. Pamiętajmy o uwielbieniu dobrego Boga w naszych osobistych modlitwach.

 

 2. Jutro, w poniedziałek, 26 sierpnia, przeżywamy w naszej Parafii Odpust ku czci Matki Bożej Częstochowskiej - drugiej patronki naszej Parafii, co oznacza, że przystępując do sakramentów świętych można uzyskać odpust zupełny – darowanie kar doczesnych za grzechy. Jutro – w dzień Odpustu , Msze św. z nauką będą sprawowane : do południa, o godz. 7:oo, 8:oo i 9:oo. Główne parafialne uroczystości odpustowe będą wieczorem – o godz. 18:30 - Suma Odpustowa z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. Suma Odpustowa zostanie poprzedzona Nabożeństwem Różańcowym – o godz. 18:oo. Uroczystość odpustową w naszym kościele zakończymy o godz. 21:oo  –  Apelem Jasnogórskim.  Do udziału w podniosłych uroczystościach, ku czci N.M.P. Częstochowskiej, w dzień parafialnego Odpustu, wszystkich parafian i miłych gości – gorąco i serdecznie zapraszamy.  Dzisiaj, w niedzielę, w ramach przygotowania do odpustu, o godz. 18:oo – Nieszpory Maryjne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i rozważaniem Maryjnym. W poniedziałek, w dzień Odpustu – kancelaria parafialna nieczynna.

 

 3. Za tydzień, w poniedziałek, 2 września – rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Już dzisiaj wszystkich uczniów zapraszamy na Msze św. z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, które w naszej Parafii będą sprawowane o godz. 8:oo i 10:oo.

 

 4. W przyszła niedzielę, 1 września Msze św. sprawowane będą jeszcze według porządku wakacyjnego, a w następne niedziele – od 8 września – powrócimy do przedwakacyjnego porządku Mszy św. i nabożeństw w naszym kościele.

 

5. Organizatorzy słynnych akcji modlitewnych „Wielka Pokuta” i „ Różaniec do granic” która zmobilizowała rzesze Polaków do wielkiej modlitwy – zapraszają na następne, podobne wydarzenie modlitewne, które będzie miało miejsce 14 września, w święto Podwyższenia Krzyża Świętego – w akcji modlitewnej „Polska pod Krzyżem”. Chrystus umarł na Krzyżu, aby dać zbawienie, dlatego organizatorzy tej modlitewnej akcji pragną zaprosić ludzi, aby wyznali wiarę w Chrystusa i postawili Krzyż w centrum życia. Bowiem, gdy wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk, gdy bluźnierstwa i profanacje zaczęły się szerzyć na nieznaną nam skalę, gdy wyśmiewany jest Krzyż Chrystusowy, to jako chrześcijanie chcemy podjąć wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. W tym roku staniemy do tej modlitwy pod zwycięskim Krzyżem Chrystusa  w sobotę, 14 września na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka.   Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy na to wydarzenie, w sobotę, 14 września, o godz.730.                                                                                                                                              Zapisy i informacje: w niedziele – w Księgarni Parafialnej, a w tygodniu – w kancelarii. Gorąco zachęcamy do udziału w tej szczególnej modlitwie pod Krzyżem Chrystusa i prosimy o przekazywanie informacji o wydarzeniu bliskim i znajomym, wykorzystując specjalne ulotki, które są przy wyjściu z kościoła.

 

6. Kontynuowane są prace przy remoncie kopuły, dachu i wieży naszego kościoła. W najbliższym czasie prace te koncentrować się będą przy frontonie wieży, gdyż trzeba skuć całą fasadę, bowiem ze względu na zagrzybienie cegieł, grozi oberwaniem tynków i płytek. Wszystkie te prace mogą być kontynuowane dzięki ofiarności parafian i wiernych, którzy przekazują poważne kwoty pieniężne – np. ostatnio była ofiara w wysokości 10.000 zł, ale były też ofiary w innych kwotach – większe i mniejsze na miarę możliwości i potrzeby serca. Za wszystkie te ofiary, za wsparcie, zrozumienie i pomoc wszystkim składamy podziękowanie „Bóg zapłać” . Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tacę przeznaczone będą na prace remontowe.

 

7. Zachęcamy do lektury prasy religijnej, którą można nabywać w Księgarni Parafialnej. Tam także inne, ciekawe wydawnictwa dla dorosłych i młodzieży.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia