XX Niedziela Zwykła 18.VIII.2019

 

1. W wakacje Msze św. w niedziele celebrowane są o godz. 7:oo, 8:3o, 10:oo, 11:3o, 13:oo i 18:3o, a w tygodniu o godz. 7:oo, 7:3o, 8:oo i 18:30.     W środy – Nowenna do MB Nieust. Pomocy, a w piątki, od godz. 15:oo – Godzina Miłosierdzia z Mszą św.

 

2. W przyszły poniedziałek ( za tydzień), 26 sierpnia – przypada Uroczystość N.M.P. Częstochowskiej – drugiej patronki naszej Parafii. Dla naszej wspólnoty parafialnej jest to więc dzień Odpustu Parafialnego. Do tej uroczystości będziemy się przygotowywać przez modlitewne skupienie przed Odpustem, które rozpocznie się w najbliższy piątek, 23 sierpnia - wieczorem. Tak więc w piątek, sobotę i w niedzielę - o godz. 18:oo zapraszamy na Nabożeństwo Maryjne i o godz. 18:30 na Mszę św. z rozważaniem. Na te nabożeństwa przed Odpustem w szczególny sposób zapraszamy tych, którzy duchowo pielgrzymują na Jasną Górę.

 

 3.  14 września, w święto Podwyższenia Krzyża świętego, będzie miała miejsce ogólnopolska akcja modlitewna „Polska pod Krzyżem”. Gdy wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk, gdy bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę, gdy wyśmiewany jest Krzyż Chrystusowy, to jako chrześcijanie chcemy podjąć wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego. Będzie to kontynuacja modlitewnych wydarzeń, takich jak : „Wielka Pokuta” czy „Różaniec do Granic”. W tym roku staniemy do modlitwy pod zwycięskim Krzyżem Chrystusa w sobotę, 14 września na lotnisku w Kruszynie koło Włocławka.

Z naszej parafii jest organizowany wyjazd autokarowy na to wydarzenie, w sobotę, 14 września, o godz. 730. Zapisy i informacje: w niedziele – w Księgarni Parafialnej, a w tygodniu – w kancelarii.

Gorąco zachęcamy do udziału w tej szczególnej modlitwie pod Krzyżem Chrystusa.

 

4.Kontynuowane są prace przy remoncie kopuły, dachu i wieży naszego kościoła. W tym tygodniu prace te będą koncentrować się na froncie wieży głównej.

 

5. Zapraszamy do naszego punktu sprzedaży prasy katolickiej i innych interesujących wydawnictw religijnych. Także w okresie wakacyjnym poświęćmy trochę czasu na lekturę religijnych wydawnictw, pamiętając także, że wakacje to czas szczególny dany nam do wypoczynku, ale także do pogłębienia ducha modlitwy, do refleksji nad świętością swoją i naszych bliskich - stąd szczególnie należy pamiętać o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., i o codziennej modlitwie.

Przypominamy także , że w każdym kościele obowiązuje strój godny.

 

                          

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia