XIX Niedziela Zwykła 11.VIII.2019

 

1. Sierpniowy miesiąc, naznaczony licznymi pielgrzymkami do maryjnych sanktuariów, osiąga swój punkt kulminacyjny w zbliżających się uroczystościach Wniebowzięcia NMP oraz Matki Bożej Częstochowskiej – w naszej Parafii jest to dzień Odpustu.  Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przeżywać będziemy w najbliższy czwartek, 15 sierpnia. Tego dnia myśli i serca wszystkich Polaków podążają razem z tłumami pielgrzymów na Jasną Górę, gdzie od wieków z głęboką wiarą wspólnie zanosimy do Matki Bożej Królowej Polski wszystkie nasze sprawy narodowe, rodzinne i osobiste. Dziękujemy za wiele dowodów Jej wielowiekowej opieki nad naszą Ojczyzną wśród wielu zawirowań historii, także tej najnowszej. Dlatego w Uroczystość Wniebowzięcia NMP., w dzień Święta Narodowego tradycyjnie sięgamy do naszej historii, by wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 r. Ale przecież trzeba pamiętać, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle trwają – stąd polecamy Królowej Polski losy całego naszego Narodu.

W Uroczystość NMP. W naszym kościele Msze św. będą celebrowane tak, jak w każdą niedzielę wakacyjną, t.j. o godz. 7:oo, 8:30, 10:oo, 11:30, 13:oo i 18:30. O godz. 18:oo - Nabożeństwo różańcowe.  W czasie każdej Mszy św., zgodnie z tradycją, będą święcone wiązanki ziół, kwiatów, kłosów i warzyw. Gest błogosławienia rzeczy jest okazją do wychwalania Stwórcy za otrzymane dary - w tym właśnie dniu za dar pierwszych zbiorów. Czynimy to w dniu, w którym pełnię zbawienia osiąga Maryja – Najdoskonalszy Owoc odkupionej ludzkości. My zaś, na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu.  Na sumie o godz. 10:oo złożymy dziękczynienie za tegoroczne plony, a przedstawiciele Kółka Rolniczego i Koła Gospodyń na Retkini złożą wieniec dożynkowy.   Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie w to Narodowe Święto, oddając w ręce Królowej Polski losy naszego Narodu, całej parafii i poszczególnych rodzin. 

 

2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła odbywa się zbiórka ofiar do puszek na Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi.

 

 3. Trwa okres letniego wypoczynku. Msze św. w naszym kościele sprawowane są według porządku wakacyjnego – ale przypominamy, że w okresie wakacji pamiętać należy o codziennej modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. tam, gdzie przebywamy. Wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny, przyjaciół i Pana Boga, o którym nigdy nie można zapominać. Na zakończenie: zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej, która można nabywać w Księgarni Parafialnej.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia