XVIII Niedziela Zwykła 4.VIII.2019

 

1. Komunikaty

 

 2. W miesiącu sierpniu pamiętajmy o modlitwie o trzeźwość narodu polskiego, i o modlitwie za tych, którzy nie mogą wyrwać się z nałogu.

 

3. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 18:oo – Nabożeństwo adoracyjno – ekspiacyjne. Adorując Najświętszy sakrament będziemy prosić Pana Boga o siły do wytrwania w trzeźwości przez miesiąc sierpień, a także przepraszać za grzechy pijaństwa.

 

4.We wtorek, 6 sierpnia przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. będą sprawowane o godz. 7:oo,8:oo, 9:oo i 18:30. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować w niebie, jeżeli przemienimy się na lepsze, a w życiu wiary będziemy karmili się Jego Słowem i Ciałem

 

5. Przypominamy, że w niedziele wakacyjne Msze św. są sprawowane o godz. 7:oo, 8:30, 10:oo, 11:30, 13:oo i 18:30. W dni powszednie Msze św. są o godz. 7:oo, 7:30, 8:oo i 18:30. W środy – Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy. W piątki, o godz. 15:oo – Godzina Miłosierdzia z Mszą św.

 

6. Trwają prace przy remoncie wieży, kopuły i dachu naszego kościoła. Prace te prowadzone będą przez cały okres letni. Dzisiaj, w pierwszą niedzielę miesiąca, ofiary składane na tace przeznaczone są na prace remontowe. Za złożone ofiary – „Bóg zapłać”

 

7. W parafialnym sklepiku do nabycia prasa katolicka i inne wydawnictwa dla dorosłych i najmłodszych. W okresie wakacyjnym poświęćmy także trochę czasu na lekturę religijnych wydawnictw.

 

8. W czasie wakacji życząc wszystkim miłego wypoczynku, przypominamy także o obowiązkach chrześcijanina, to znaczy o codziennej modlitwie i uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., także wtedy, gdy wyjeżdżamy z miasta. Niech wakacyjny wypoczynek wypowiada się wiarą i świadectwem, że zarówno praca jak i odpoczynek mają swoje źródło w Bogu. Przypominamy także, że w każdym kościele obowiązuje strój godny ! W swojej codziennej modlitwie pamiętajmy także o tych, którzy wyjechali na wakacje – żeby szczęśliwie i bezpiecznie wrócili do swoich domów.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia