XVII Niedziela Zwykła 28.VII.2019

 

1. Komunikaty

 

2. Mija połowa wakacji. W tym tygodniu rozpoczniemy sierpień – miesiąc trzeźwości narodu polskiego. Zachęcamy do abstynencji w tym miesiącu, i – zgodnie z apelem Episkopatu Polski – do modlitwy i angażowania się w różne dzieła służące trosce o trzeźwość. Jednocześnie wchodząc w miesiąc sierpień podejmiemy trud pielgrzymowania do narodowych sanktuariów, pamiętając też o modlitwie za Ojczyznę z racji przeżywanej kolejnej - 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego.

 

3. Z racji na przeżywany Tydzień św. Krzysztofa – patrona kierowców pojazdów mechanicznych i podróżujących – dzisiaj – jak było to zapowiedziane – na Mszy św. o godz. 13:oo i wieczorem o godz. 18:30 będziemy modlić się w intencji kierowców i uczestników ruchu drogowego. Będzie też poświęcenie pojazdów – samochodów, motocykli, rowerów – oraz błogosławieństwo kierowców. Na zakończenie Mszy św. będą w kościele specjalne modlitwy na które wszystkich kierowców zapraszamy, a następnie kapłan poświęci pojazdy zgromadzone na placu przed naszym kościołem. Jest to kontynuacja Akcji św. Krzysztofa, organizowanej przez MIVA Polska przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji, pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”. Jej celem jest zbiórka ofiar –     1 grosz za 1 kilometr – na zakup środków transportu dla misjonarzy. Stąd ofiary składane przy poświęceniu pojazdów przeznaczone są na ten cel: niesienia pomocy misjonarzom.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca sierpnia.  W czwartek modlić się będziemy w intencji nowych powołań do służby Bożej, zaś po Mszy św. wieczornej – Nabożeństwo „Godziny Świętej”.  W piątek – spowiedź rano, od godz. 7:oo i wieczorem od godz. 18:oo. Po Mszy św. wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy pierwszo piątkowe. W sobotę - rano Msza św. wotywna do Niepokalanego Serca NMP., zaś o godz. 17:30 – Różaniec Fatimski.                                                                                                                                                  W pierwszy piątek i sobotę miesiąca całodzienne wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej adoracji Chrystusa Eucharystycznego. Do tej modlitwy w szczególny sposób zapraszamy w piątek, 2 sierpnia, kiedy można zyskać odpust Porcjunkuli związany z postacią św. Franciszka z Asyżu. Warunkiem uzyskania odpustu Porcjunkuli ( 2 sierpnia) jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pokuty, a jeszcze przez nas nie naprawione.

 

5. Przypominamy, że w okresie wakacyjnym Msze św. sprawowane są wg. następującego porządku: NIEDZIELA – godz.7:oo (k-ł dolny), 8:30, 10:oo, 11:30, 13:oo i 18:30. W TYGODNIU – godz. 7:oo, 7:30, 8:oo, 18:30               W środy: rano i wieczorem – Nowenna do M.B. Nieust. Pomocy, zaś w piątki, o godz. 15:oo - Godzina Miłosierdzia.

 

6. Dzisiaj, przy wyjściu z kościoła prowadzona jest zbiórka ofiar do puszek na dzieła Caritas Archidiecezji Łódzkiej. Za złożone ofiary z góry dziękujemy.

 

7. Trwają prace przy remoncie wieży, dachu i kopuły naszego kościoła. Z tego powodu – od poniedziałku do czwartku – liturgia parafialna będzie sprawowana w kościele dolnym.

 

8. Na zakończenie życzymy dobrego – Bożego wakacyjnego wypoczynku. W tym wakacyjnym czasie szczególnie zachęcamy do lektury prasy katolickiej i książek religijnych. Przypominamy także o potrzebie codziennej modlitwy i uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. tam, gdzie przebywamy na wakacjach.

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia