Żywa Róża p.w. Świętej Rodziny

 

Duchowa pomoc dla rodzin w trudnej sytuacji i matek samotnych

 


Św. Jan Paweł II w liście Apostolskim do biskupów, duchownych i wiernych o różańcu poucza:

"Kontemplując Chrystusa i Jego Matkę, widać cel do którego każdy z nas jest wezwany, jeżeli pozwoli się uzdrowić i przemienić przez Ducha Świętego. Różaniec naprawdę pulsuje życiem ludzkim. By zharmonizować je z rytmem życia Bożego w radosnej Komunii Trójcy Przenajświętszej, co jest głębokim przeznaczeniem całego naszego życia."

W Akcie poświęcenia Kościoła w Polsce Najświętszemu Sercu Maryi przyrzekaliśmy: "Chcemy aby wszyscy małżonkowie objawiali swoim życiem Bożą Miłość, a dzieci i młodzież nie utracili wiary i nie zostały dotknięte zepsuciem moralnym. Przyrzekaliśmy uczynić wszystko aby w naszym życiu osobistym, rodzinnym realizowała się nie nasza własna wola lecz wola Twojego Syna."

Statut Żywego Różaca wyjaśnia: " Modlitwa różańcowa i życie w/g tajemnic Zbawienia, otwiera seca na działanie Ducha Świętego wypływające ze wspólnych modlitw i zasług całej wspólnoty modlitewnej.

Wychodząc na przeciw potrzebom matek samotnych, z rodzin z problemami życiowymi, zapraszamy do włączenia się do wspólnej modlitwy w Waszych intencjach.

Kontakt z kancelarią parafialną nr. telefonu 42 686 86 22 w godzinach

jej pracy, w nowej grupie różańcowej p.w. Świętej Rodziny.

 

 

Nasze witraże
Msze święte

 Niedziele i Święta

kościół górny:
8.30, 10.00 (suma), 11.30 (dla uczniów), 13.00, 18.30

kościół dolny:

7.00 (prymaria), 11.45 (dla małych dzieci)

 Dni powszednie

kościół górny:
07:00, 07:30, 08:00,
18:30 (z homilią)

czytaj więcej...

Liturgia Dnia