Archidiecezja Łódzka
Alfabetyczny spis parafii:
Alfabetyczny spis miejscowości:

dekanat Aleksandrowski
dziekan: ks. Gabriel Kołodziej
v-ce dziekan: ks. Adam Janiszewski

Świętych Archaniołów Rafała i Michała (Aleksandrów Łódzki, Wojska Polskiego)
Zesłania Ducha Świętego (Aleksandrów Łódzki, Piłsudskiego )
Wszystkich Świętych (Bełdów, )
Świętego Mateusza Ewangelisty (Dalików, pl. Powstańców )
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (Grotniki, Ozorkowska )
Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (Łódź, Chochoła)
Zwiastowania Pańskiego (Rąbień, Kościelna)

dekanat Bełchatowski
dziekan: ks. Zbigniew Zgoda
v-ce dziekan: ks. Kazimierz Magdziak

Miłosierdzia Bożego (Bełchatów, Daleka)
Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła i Świętej Barbary (Bełchatów, al. ks. kard. S. Wyszyńskiego )
Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy (Bełchatów, ul. Ks. J. Popiełuszki)
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Bełchatów, Kościuszki )
Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika (Bełchatów, ul. Czyżewskiego )
Zesłania Ducha Świętego (Bełchatów, al. ks. kard. S. Wyszyńskiego)
Wszystkich Świętych (Bełchatów-Grocholice, Rynek Grocholski )
Świętego Wojciecha (Krzepczów (pow. piotrkowski), )
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Łękawa, Bełchatów 3, Łękawa)
Świętego Ignacego Loyoli (Suchcice 29 (pow. bełchatowski), )

dekanat Brzeziński
dziekan: ks. Marek Balcerak
v-ce dziekan: ks. Mariusz Wojturski

Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej (Brzeziny, )
Św. Franciszka z Asyżu (Franciszkanie) (Brzeziny, Reformacka)
Podwyższenia Świętego Krzyża (Brzeziny Łódzkie, Kościuszki)
Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (Jeżów, al. 3 Maja)
Wszystkich Świętych (Kołacinek, Dmosin, Kołacinek)
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Rogów, Żeromskiego)
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętej Barbary (Skoszewy, (Łódź 35), Skoszewy Stare)

dekanat Koluszkowski
dziekan: ks. Krzysztof Nowak
v-ce dziekan: ks. Grzegorz Świtalski

Świętej Trójcy (Gałków Duży (pow. Łódź Wschód), Dzieci Polskich 32)
Miłosierdzia Bożego (Justynów (gm. Andrespol), Łódzka)
Najświętszego Serca Jezusowego (Kaletnik (pow. Łódź Wschód), Kościelna 11)
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (Koluszki (pow. Łódź Wschód), 11 Listopada 17)
Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej (Koluszki (pow. Łódź Wschód), Mickiewicza 40/44)
Matki Boskiej Różańcowej (Łaznów 57 (pow. tomaszowski), )
Matki Boskiej Różańcowej (Nowe Chrusty (pow. tomaszowski), Główna 70 )
Świętej Rodziny (Rokiciny Kolonia, Reymonta)
Świętego Jana Chrzciciela (Świny (pow. Łódź Wschód), )

dekanat Konstantynowski
dziekan: ks. Stefan Magiera
v-ce dziekan: ks. Robert Jantczak

Świętego Jana Chrzciciela (Kazimierz (Lutomiersk), pl. Kościuszki 8)
Świętego Józefa Robotnika (Konstantynów, ul. Daszyńskiego 6)
Miłosierdzia Bożego (Konstantynów Łódzki, Cmentarna 2)
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Konstantynów Łódzki, pl. Kościuszki 4/5)
Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Konstantynów Łódzki (Srebrna), ul. Kościelna )
Świętego Mikołaja i Świętej Doroty (Kwiatkowice (poczta Wodzierady), Kolonia 3)
Matki Boskiej Szkaplerznej (Lutomiersk, ul. Kościuszki 5)
Parafia Narodzenia
Najświętszej Maryi Panny
(Lutomiersk, Mikołajewice)

dekanat Łaski
dziekan: ks. Jarosław Wojtal
v-ce dziekan: ks. Piotr Pirek

Świętego Stanisława Biskupa i Świętego Mikołaja Biskupa (Borszewice 47 (pow.łaski), )
Świętego Wojciecha (Dobroń, Sienkiewicza 41)
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Michała Archanioła (Łask, Warszawska)
Świętej Faustyny Kowalskiej (Łask, Batorego 41)
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Łask-Kolumna, Letnia 15/17)
Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła (Okup Wielki (pow. łaski), Okup Wielki, Sieradzka)
Świętego Franciszka z Asyżu (Teodory k. Łasku, Teodory)
Najświętszego Serca Jezusowego (Wiewiórczyn (pow. łaski), Wiewiórczyn, W. Witosa)
Świętej Anny (Wrzeszczewice (pow. łaski), )
Najświętszego Serca Pana Jezusa (Zduńska Wola-Karsznice, J. Sylli)

dekanat Łódź Bałuty
dziekan: ks. Paweł Lisowski
v-ce dziekan: ks. Krzysztof Majacz

Dobrego Pasterza (Łódź, Pasterska)
Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju (Łódź, Rewolucji 1905 r.)
Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (Łódź, Ogrodowa)
Świętego Marka Ewangelisty (Łódź, Limanowskiego)
Świętego Michała Archanioła (Łódź, Rysownicza)
Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus i Świętego Jana Bosko (Łódź, Kopcińskiego)
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Łódź, Kościelna)
Zesłania Ducha Świętego (Łódź, Piotrkowska)

dekanat Łódź Chojny-Dąbrowa
dziekan: ks. Mariusz Szcześniak
v-ce dziekan: ks. Krzysztof Wlazło

Matki Bożej Anielskiej (Łódź, Rzgowska 41a)
Najświętszej Maryi Panny Matki Odkupiciela i św. Jana Bożego (Łódź, Jutrzenki)
Przemienienia Pańskiego (Łódź, Rzgowska)
Świętego Łukasza Ewangelisty i Świętego Floriana Męczennika (Łódź, Strycharska)
Świętego Maksymiliana Marii Kolbego (Łódź, Skwer Św. Maksymiliana Kolbego)
Świętego Wojciecha (Łódź, Rzgowska)
Zmartwychwstania Pańskiego (Łódź, Rolnicza)

dekanat Łódź Olechów
dziekan: ks. Grzegorz Michalski
v-ce dziekan: ks. Włodzimierz Kujawin

Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy (Andrespol, Krzywa 8)
Matki Boskiej Królowej Polski (Bedoń (poczta Andrespol), Kościelna 22)
Najświętszego Serca Jezusowego (Kurowice, Pocztowa 4)
Świętego Jana Ewangelisty (Łódź, Kazimierza Odnowiciela 5)
Świętego Papieża Jana XXIII (Łódź, Hetmańska 9)
Świętego Rafała Kalinowskiego (Łódź (Wiskitno), św. Rafała Kalinowskiego)
Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny (Łódź-Andrzejów, Rokicińska 333)
Miłosierdzia Bożego (Wola Rakowa, Główna)

dekanat Łódź Radogoszcz
dziekan: ks. Jan Szadkowski
v-ce dziekan: ks. o. Piotr Bajorek OCD

Matki Bożej Pocieszenia (Łódź, Jabłoniowa 2)
Najświętszego Sakramentu (Łódź, Sobótki)
Najświętszego Serca Jezusowego i Świętej Marii Małgorzaty Alacoque (Łódź, Zgierska 123)
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Łódź, Zgierska 230/232)
Najświętszej Maryi Panny Łaskawej (Łódź, Goplańska 11/13)
Opieki Świętego Józefa i Matki Bożej z Góry Karmel (Łódź, Liściasta 9)
Świętego Antoniego Padewskiego i Świętego Jana Chrzciciela (Łódź-Łagiewniki, Okólna 185)

dekanat Łódź Retkinia-Ruda
dziekan: ks. Edward Dudziński
v-ce dziekan: ks. Krzysztof Janiec

Zesłania Ducha Świętego (Łaskowice (poczta Łódź), Łaskowice )
Chrystusa Króla (Łódź, )
Najświętszego Imienia Maryi (Łódź, Sopocka)
Najświętszego Serca Jezusowego (Łódź, Retkińska)
Najświętszej Eucharystii (Łódź, ks. J. Popiełuszki)
Świętego Franciszka z Asyżu (Łódź, Przyszkole)
Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny (Łódź, Farna)
Świętej Rodziny (Łódź, kard. Stefana Wyszyńskiego)
Wniebowstąpienia Pańskiego (Łódź, )

dekanat Łódź Stoki
dziekan: ks. Antoni Głowa
v-ce dziekan: ks. Marek Borowski SAC

Matki Boskiej Różańcowej i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika (Łódź, Janosika)
Opatrzności Bożej (Łódź, Kolińskiego 26)
Świętego Andrzeja Boboli (Łódź, Rynek Nowosolna)
Świętego Judy Tadeusza (Łódź, Antoniego Książka )
Świętego Wincentego Pallottiego (Łódź, Łagiewnicka)
Świętej Doroty i Świętego Jana Chrzciciela (Łódź, Pomorska)
Świętej Elżbiety Węgierskiej i bł. O. Anastazego Pankiewicza (Łódź, Pankiewicza)

dekanat Łódź Śródmieście
dziekan: ks. Ireneusz Kulesza
v-ce dziekan: ks. Tadeusz Weber

Matki Boskiej Fatimskiej (Łódź, Kilińskiego 228)
Matki Boskiej Zwycięskiej - Sanktuarium (Łódź, Łąkowa 42)
Najświętszego Imienia Jezus (Łódź, Sienkiewicza)
Ojcowie Dominikanie, klasztor bł. Piotra Jerzego Frassatiego (Łódź, Zielona)
Podwyższenia Świętego Krzyża (Łódź, Sienkiewicza)
św. Mateusza Ewangelisty (Łódź, 28. Pułku Strzelców Kaniowskich)
Świętego Stanisława Kostki (Łódź, Piotrkowska)
Świętej Faustyny Kowalskiej (Łódź, pl. Niepodległości )
Świętej Urszuli Ledóchowskiej (Łódź, Obywatelska)

dekanat Łódź Teofilów-Żubardź
dziekan: ks. Jarosław Kaliński
v-ce dziekan: ks. Marek Pluta

Chrystusa Odkupiciela (Łódź, Żubardzka)
Matki Boskiej Bolesnej (Łódź, Pasjonistów)
Miłosierdzia Bożego (Łódź, K.K. Baczyńskiego )
Najświętszego Zbawiciela (Łódź, Włókniarzy)
Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny i Świętego Antoniego Marii Klareta (Łódź, Klaretyńska)
Świętego Antoniego z Padwy (Łódź, św. Antoniego)
Świętego Jana Chrzciciela (Łódź, Artylerzystów)

dekanat Łódź Widzew
dziekan: ks. Zygmunt Łukomski
v-ce dziekan: ks. Ryszard Olejnik

Matki Boskiej Jasnogórskiej (Łódź, Gogola)
Matki Boskiej Wspomożenia Wiernych (Łódź, Wodna)
Świętego Alberta Chmielowskiego (Łódź, Chmielowskiego)
Świętego Kazimierza (Łódź, Niciarniana)
Świętej Anny (Łódź, al. marsz. Śmigłego Rydza 24/26)
Świętych Apostołów Piotra i Pawła (Łódź, Nawrot)
Trójcy Przenajświętszej (Łódź, gen. Grota Roweckiego 1a)

dekanat Ozorkowski
dziekan: ks. Zbigniew Kaczmarkiewicz
v-ce dziekan: ks. Zenon Piechota

Wszystkich Świętych i Świętego Jakuba (Gieczno (poczta Biała), Główna)
Świętego Jakuba Apostoła (Leźnica Wielka, )
Bożego Ciała i Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika (Ozorków, Modlna)
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Ozorków, Adamówek)
Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Podwyższenia Krzyża Świętego (Ozorków, pl. Jana Pawła II)
Świętego Wawrzyńca Diakona i Męczennika (Ozorków, Solca Wielka)
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Świętej Anny i Świętego Wojciecha (Parzęczew, pl. T. Kościuszki)
Matki Bożej Królowej (Sokolniki Las, Kościuszki)

dekanat Pabianicki
dziekan: ks. Ryszard Stanek
v-ce dziekan: ks. Stanisław Bracha

Matki Boskiej Częstochowskiej (Ksawerów, Zachodnia)
Chrystusa Króla Wszechświata (Pabianice, Karniszewicka)
Miłosierdzia Bożego (Pabianice, 20 Stycznia )
Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (Pabianice, Zamkowa )
Świętego Floriana Męczennika (Pabianice, Warszawska)
Świętego Maksymiliana Marii Kolbe (Pabianice, Jana Pawła II)
Świętego Marcina Biskupa i Świętej Marii Magdaleny (Pabianice, Górka Pabianicka 58)
Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty i św. Wawrzyńca Męczennika (Pabianice, ul. Stary Rynek 22 (kościół))
Trójcy Przenajświętszej (Pabianice, Popławska )
Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy (Wola Zaradzyńska, ul. Majora Hubala)

dekanat Piotrkowski
dziekan: ks. Stanisław Nowacki
v-ce dziekan: ks. Franciszek Haber

Świętego Wawrzyńca (Bujny (poczta Wola Krzysztoporska), Parafialna)
Świętego Mikołaja Biskupa (Gomulin (pow. piotrkowski ), )
Opieki Świętego Józefa, Świętej Marii Magdaleny i Aniołów Stróżów (Milejów, Szkolna 8)
Kościół Akademicki Panien Dominikanek p.w. Matki Bożej Śnieżnej (Piotrków Trybunalski, Rycerska)
Kościół rektoralny oo. bernardynów Podwyższenia Krzyża Świętego (Piotrków Trybunalski, Słowackiego)
Miłosierdzia Bożego (Piotrków Trybunalski, Łódzka)
Najświętszego Serca Jezusowego (Piotrków Trybunalski, Armii Krajowej)
Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju (Piotrków Trybunalski, Kotarbińskiego )
Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Piotrków Trybunalski, Śląska)
Świętego Alberta Chmielowskiego (Piotrków Trybunalski, Jeziorna)
Świętego Jacka i Świętej Doroty (Piotrków Trybunalski, Wojska Polskiego )
Świętego Jakuba Apostoła (Piotrków Trybunalski, Krakowskie Przedmieście)
Świętego Jana Pawła II (Piotrków Trybunalski, A.F. Modrzewskiego )
Świętego Floriana (Sulejów, Podkurnędz 2)
Matki Boskiej Nieustającej Pomocy (Szydłów Kolonia 45 (pow. piotrkowski), )
Świętej Małgorzaty i Świętego Augustyna (Witów (Sulejów), )

dekanat Poddębicki
dziekan: ks. Paweł Sudowski (sr)
v-ce dziekan: ks. Janusz Szeremeta

Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela i Świętej Trójcy (Budzynek 21 (poczta Dalików), )
Świętego Floriana (Domaniew 35, (poczta Dalików), )
Świętego Mikołaja Biskupa i Świętego Stanisława Biskupa (Kałów 10 (poczta Poddębice), )
Świętego Idziego (Poddębice, Bałdrzychów)
Świętej Katarzyny Dziewicy i Męczennicy (Poddębice, Kilińskiego)
Świętych Apostołów Piotra i Pawła (Tur 1 (poczta Wartkowice), )
Świętej Anny i Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia (Wartkowice, )

dekanat Strykowski
dziekan: ks. Karol Andrzejczak
v-ce dziekan: ks. Paweł Stołowski

Świętego Augustyna (Bratoszewice, pl. Staszica)
Świętego Szczepana (Bratoszewice, Kożle)
Świętego Jana Chrzciciela i Świętej Doroty (Dobra (Stryków), Dobra, ul. Starowiejska)
Świętego Ojca Pio (Kalonka, Łódź)
Świętego Marcina (Stryków, Warszawska)
Świętego Wojciecha (Stryków, Niesułków)
Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika (Szczawin, Szczawin ul. Kościelna)

dekanat Szczercowski
dziekan: ks. Zdzisław Kuropatwa
v-ce dziekan: ks. Zenon Miksa

Świętego Michała Archanioła (Chabielice (poczta Szczerców), )
Świętej Trójcy (Kaszewice (poczta Kluki), )
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Kluki (pow. bełchatowski), Kluki )
Świętego Andrzeja Apostoła (Restarzew Poduchowny (poczta Widawa, )
Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Rusiec, Świerczewskiego)
Świętego Kazimierza, Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Przemienienia Pańskiego (Stróża 54, 98-332 Rząśnia, )
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Szczerców, 3 Maja)

dekanat Tomaszowski
dziekan: ks. Zygmunt Nitecki
v-ce dziekan: ks. Paweł Dziedziczak

Świętej Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy (Chorzęcin, )
Najświętszego Serca Jezusowego (Tomaszów Mazowiecki, ks. J. Popiełuszki )
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Tomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego )
Świętego Antoniego Padewskiego, Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Matki Boskiej Różańcowej (Tomaszów Mazowiecki, Polskiej Organizacji Wojskowej )
Świętej Jadwigi Królowej (Tomaszów Mazowiecki, Warszawska)
Świętej Rodziny (Tomaszów Mazowiecki, Niska)
Świętego Wojciecha (Ujazd, Kościelna )

dekanat Tuszyński
dziekan: ks. Krzysztof Florczak
v-ce dziekan: ks. Marek Stępniak

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Czarnocin, Główna)
Najświętszego Serca Pana Jezusa i Trzech Króli (Dłutów, Główna)
Świętego Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Dłutów, Dąbrowa-Pawlikowice)
Matki Boskiej Częstochowskiej (Grabica, Żeronie)
Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika (Rzgów, pl. 500-lecia )
Świętego Benedykta i Świętej Anny (Srock, Srock, ul. Rynek )
Świętego Witalisa Męczennika (Tuszyn, Łowicka)
Świętego Krzysztofa (Tuszyn Las, 3 Maja)
św. Floriana (Wadlew (poczta Drużbice), )
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i Świętego Jana Vianneya (Wola Kamocka 28 (pow. piotrkowski), )

dekanat Widawski
dziekan: ks. Jarosław Leśniak
v-ce dziekan: ks. Jerzy Dominowski

Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny (Marzenin, Łaska)
Świętego Rocha (Rusiec, Wola Wiązowa)
Świętego Wacława Męczennika (Sędziejowice, Grabno)
Świętej Marii Magdaleny Pokutnicy i Świętego Klemensa I Rzymskiego (Sędziejowice, Powstańców 1863 r. )
Podwyższenia Krzyża Świętego (Widawa, Rynek Kościuszki)
Świętego Jana Chrzciciela (Widawa, Brzyków)
Świętej Urszuli (Zapolice, Strońsko)

dekanat Wolborski
dziekan: ks. Grzegorz Gogol
v-ce dziekan: ks. Roman Kurzdym

św. Mikołaja Biskupa w Wolborzu (, )
Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (Będków, Parkowa 5)
Miłosierdzia Bożego (Golesze-Swolszewice, Golesze)
Świętego Stanisława Kostki i Najświętszej Maryi Panny - Matki Kościoła (Karlin (pow. piotrkowski), ul.Kościelna )
Podwyższenia Świętego Krzyża (Moszczenica, )
Świętego Maksymiliana Kolbego, Baby-Kiełczówka (Moszczenica, Kiełczówka, ul. Wolborska)
Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski (Włodzimierzów, ul. kard. S. Wyszyńskiego 4/8)

dekanat Zelowski
dziekan: ks. Jacek Ambroszczyk
v-ce dziekan: ks. Tomasz Owczarek

Świętego Jana Chrzciciela (Buczek, ul. Parkowa 2)
Świętego Rocha (Drużbice, )
Świętego Wawrzyńca (Łobudzice (poczta Zelów), )
Najświętszego Serca Pana Jezusa (Parzno, )
Świętego Kazimierza i Świętej Barbary (Pożdżenice, )
Nawrócenia Świętego Pawła i Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny (Wygiełzów, )
Matki Boskiej Częstochowskiej (Zelów, ul. Sienkiewicza 3)
Świętego Teodora Męczennika i Najświętszego Serca Pana Jezusa (Zelów, Kociszew)

dekanat Zgierski
dziekan: ks. Andrzej Chmielewski
v-ce dziekan: ks. Zdzisław Sudra

Świętych Apostołów Piotra i Pawła (Biała k. Zgierza, Kościelna)
Przemienienia Pańskiego i Świętego Maksymiliana Kolbego (Dąbrówka Wielka (pow.zgierski), Kościelna )
Chrystusa Króla (Zgierz, Słowackiego 10)
Matki Bożej Dobrej Rady (Zgierz, M. Skłodowskiej-Curie 5)
Najświętszej Maryi Panny Różańcowej (Zgierz, Parzęczewska 70)
Świętego Jana Chrzciciela (Zgierz, Ossowskiego 25/27)
Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej Męczennicy (Zgierz, pl. Jana Pawła II nr 1)