Archidiecezja Łódzka
Vlog bioetyczny - Badania prenatalnenagranie wideoZapisz jako PDF
17 marca 2014, godz. 0:00

Vlog bioetyczny - Badania prenatalne
3 kwietnia mija 20 rocznica śmierci prof. Jérôme'a Lejeune - francuskiego lekarza i genetyka, kandydata na ołtarze, odkrywcy etiologii zespołu Downa i propagatora badań prenatalnych. Jednak w jego rozumieniu miały one służyć leczeniu dziecka już na etapie życia płodowego, a nie być pretekstem do aborcji. Dzisiejszej roli badań prenatalnych Błażej Kmieciak przygląda się w kolejnym odcinku cyklu "Vlog bioetyczny".


Vlog to skrót od (Video bLOG). W ramach Vloga bioetycznego pojawiać się będą publicystyczne wypowiedzi odnoszące się do bieżących kwestii związanych z postępem technologicznym i zachowaniami etycznymi.
Pieczę merytoryczną nad projektem sprawuje Błażej J. Kmieciak, szef działu bioetyka portalu biotechnologia.pl oraz członek Domowego Kościoła. W ramach "Vloga bioetycznego" raz w tygodniu, w poniedziałki, publikowany będzie materiał filmowy odnoszący się do problematyki bioetycznej. Zachęcamy do wykorzystywania publikowanych materiałów w portalach społecznościowych oraz na własnych stronach, a także do inicjowania dyskusji na ten temat.


Łukasz Głowacki
czytano:48

polecamy lodz.radioplus.pl