Archidiecezja Łódzka
W 2014 roku będzie I Komunia Świętanagranie wideoZapisz jako PDF
31 października 2012, godz. 15:00

W 2014 roku będzie I Komunia Święta
W roku 2014 w łódzkich parafiach odbędą się uroczystości Pierwszej Spowiedzi i Pierwszej Komunii Świętej. W zależności od wieku uczniów, będą się odbywać w II lub III klasie.
Ks. Michał Pietrasik, doradca metodyczny ds. nauki religii, podkreśla, że w związku z wprowadzanymi zmianami w systemie edukacji, m.in. polegającymi na zmianie wieku pójścia dzieci do szkół, wielu wiernych ma pytania odnoszące się do terminu Pierwszej Komunii Świętej.
"Sprawa jest prosta, kiedy do szkoły idą 7-latkowie, bo wtedy ich Pierwsza Komunia odbędzie się w klasie drugiej. Jeśli do szkoły idą 6-latkowie, do Komunii Świętej przystąpią w klasie trzeciej" - wyjaśnia ks. Pietrasik.
Sprawa nieco się komplikuje, kiedy do jednej klasy chodzą zarówno 6-, jak i 7-latkowie. "Za sakramenty w parafii odpowiada ksiądz proboszcz. Jeżeli podejmie decyzję, że dzieci przystępują w klasie drugiej, tak się stanie. Jeśli racje duszpasterskie przemawiać będą za klasą trzecią, wtedy tak to się będzie odbywać" - tłumaczy doradca metodyczny ds. nauki religii. "Sugestia jest taka, aby w takiej sytuacji, klasą komunijną była klasa druga" - dodaje ks. Pietrasik.ŁG
czytano:103

polecamy www.d-s.pl