Menu Content/Inhalt
Start arrow Duszpasterstwa arrow Pabianice arrow Krótka historia duszpasterstwa w Pabianicach

Liczniki

Odwiedziny w sumie 41752
Odwiedziny dziś: 12
Stron dziś: 14

Krótka historia duszpasterstwa w Pabianicach Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Ejchman
24.02.2010.

Historia duszpasterstwa głuchych w Pabianicach w kalejdoskopowym skrócie.

Pierwsze Msze święte dla głuchywch w Pabianicah zostały odprawionew1973 roku. W ten sposób duszpasterstwo pabianickich głuchoniemych zapoczątkował nieżyjący już ksiądz Adam Rasowski. Ksiądz Adam przyjeżdzał raz w miesiącu z Łodzi do kaplicy kaplicy św. Anny przy kościele pw św. Mateusza. Msze odprawiane były tam aż do roku 1990, kiedy to ks. Rasowski mocno podupadł na zdrowiu.

Po dłuższej przerwie Głuchoniemymi w Pabianicach zajął się ksądz Mirosław Wujek, który zostal mianowany do parafii Miłosierdzia Bożego na Bugaju. Msze były odporawiane w kaplicy pw św. Józefa tej parafii. W kolejnych latach dość często miały miejsce zmiany duszpasterza. Na miejsce księdza Wujka w 1992 roku został wyznaczony ksiądz Piotr Turek, a od 1994 roku ksądz Mariusz Świetlicki. Natomiast od 1995 roku Mszami i duszpasterstwem w Pabianicach zajął się ksiądz Wiesław Kamiński, który przyjeżdzał z Łodzi aż do roku 2008. W międzyczasie za kościół duszpasterwa został obrany kościół w parafii św. Floriana na ul. Warszawskiej.

Obecnie pieczę nad głuchymi w Pabianicach sprawuje ksiądz Krzysztof Helik

« poprzedni artykuł   następny artykuł »