Menu Content/Inhalt

Peregrynacja w Pabianicach Poleć znajomemu
Autor: Teresa Ejchman
22.03.2010.

W ostatnim tygodniu w kościele pabianickiego duszpasterstwa głuchych miała miejsce peregrynacja obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej.

Peregrynacja rozpoczęła się Mszą świętą 27 listopada

Po wejściu do przepełnionego kościoła usiedliśmy pod amboną, jendak zaraz potem tłum zrobił się tak spory, że nie mogliśmy wyjść. Byliśmy najpierw my i pani Krystyna Gumińska. Akurat spiewali Czarną Madonnę. Przyjechał Biskup Ireneusz Pękalski i razem z wiernymi, duchowieństwem i  ministrantami wyszli na spotkanie Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. W między czasie doszedł do kościoła Dominik Dąbrowski, oraz Państwo Łyczakowie. Obraz został uroczyście wniesiony przez Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej. Były modlitwy do obrazu, poświęcenie obrazu MBC dla parafii św.FLORIANA. Ewangelię świetą czytał ks. Krzysztof Helik a kazanie mówił nowy ksiądz, który prowadził calą peregrynacje. Na końcu przemówil również Biskup.

Na drugi dzien też w towarzystwie Krystyny Gumińskiej i Dominika Dąbrowskiego udaliśmy sie na Mszę świętą dla chorych i zostalismy namaszczeni z rąk ks. Krzysztofa Helika. Mszę odprawil  asyście trzech ksieży, między ks. Krzysztofem Helikiem O. Krzysztof - paulin. Po południu sami byliśmy (chodzi o głuchych) na Mszy pożegnalnej, były modlitwy proboszcza i innych osób. Był taki tłum, że nie widzieliśmy nic, bo z powodu przepełnienia kościoła staliśmy na wolnym powietrzu. 29 listopada ze łzami pożegnaliśmy obraz Jasnogórski.

« poprzedni artykuł   następny artykuł »