Menu Content/Inhalt
Ksiądz Włodzimierz Moraczewski Poleć znajomemu
Autor: Ks Włodzimierz Moraczewski
25.09.2013.

Ks. Włodzimierz Moraczewski, ur. 23.01.1985 r. w Łodzi. Pochodzi z parafii Najświętszego Sakramentu (Łódź – Radogoszcz). Ukończył klasę o profilu humanistycznym w Liceum Ogólnokształcącym im. S. Staszica w Zgierzu. W pierwszych dwóch latach studiów w Wyższym Seminarium Duchownym uczestniczył w kursie języka migowego dla alumnów. Na wydziale teologicznym UKSW w Warszawie obronił pracę magisterską na seminarium z Pisma Świętego nt.: „Opieka Boga nad Izraelem w Księdze Sędziów Sdz 5, 1-31. Studium teologiczno-egzegetyczne.”

Święcenia diakonatu przyjął w 2009 roku z rąk Ks. Bp Ireneusza Pękalskiego w par. Świętych Archaniołów Rafała i Michała w Aleksandrowie Łódzkim. Rok później przyjął święcenia kapłańskie z rąk Ks. Abp Władysława Ziółka w Łódzkiej Bazylice Archikatedralnej.

Przez cały okres studiów związany z duszpasterstwem osób niesłyszących i słabosłyszących poprzez wyjazdy w czasie wakacji na kolonie z dziećmi oraz w ciągu roku poprzez uczestnictwo w mszach św. dla osób głuchoniemych.

Zaangażowany od wielu lat w Przystanek Jezus, poprzez ewangelizację młodych przyjeżdżających na Przystanek Woodstock.

Poza pracą duszpasterską uwielbia wycieczki rowerowe, grafikę komputerową.