Menu Content/Inhalt
Uroczystość Objawienia Pańskiego Poleć znajomemu
Redaktor: Agnieszka Ejchman
07.01.2011.

6 stycznia obchodziliśmy Uroczystość Objawienia Pańskiego. W kaplicy św. Krzysztofa została odprawiona Msza Święta dla głuchych, na której duszpasterz ks. Wiesław Kamiński przybliżył nam znaczenie tej Uroczystości.

"Jezus przyszedł na ziemię, aby zbawić wszystkich ludzi. Dlatego objawił się nie tylko Izraelitom, Narodowi Wybranemu Starego Testamentu, lecz także objawił się poganom. Trzej Mędrcy są przedstawicielami świata pogańskiego. Byli oni uczonymi, astronomami, mędrcami. Przebyli drogę około tysiąca kilometrów, aby poznać Jezusa i złożyć Mu hołd. Gdy Mędrcy przybyli Jezus miał już około dwóch lat. Mędrcy "weszli do domu", a więc Święta Rodzina nie przebywała już w grocie betlejemskiej, lecz w domu. Dary również są symboliczne. Składając je Mędrcy wyznali wiarę w Jezusa Mesjasza, który jest Bogiem (kadzidło), Człowiekiem (mirra-wonny olejek, często używany do namaszczania ciał zmarłych) i Królem (złoto). Gwiazdą, która stale nam wskazuje drogę do Chrystusa, jest wiara. Powinniśmy cieszyć się łaską wiary i ją umacniać, a także prosić Boga o jej pomnożenie."

fragment z "Rytuału Rodzinnego" Bp Józefa Wysockiego

« poprzedni artykuł   następny artykuł »