Menu Content/Inhalt

Odwiedziny dziś: 30
Stron dziś: 35

Łódź (duszp)

Msze święte duszpasterstwa łódzkiego odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 11.15  w dolnym kościele Parafii św. Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104 (róg Przędzalnianej).

Przed Mszą  św. można skorzystać ze spowiedzi w języku migowym. Po Mszy świętej można wypić kawę lub herbatę i zjeść ciastko w przykościelnej kawiarence.

Duszpasterstwo w Łodzi prowadzi ksiądz Wiesław Kamiński wspierany przez księdza Łukasza Olczyka i ks. Krzysztofa Helika (katechetę w SOSW nr 1 w Łodzi)

Ksiądz Wiesław

Ksiądz Wiesław Kamiński, urodzony 15 maja 1971 w Zduńskiej Woli. Wychował się we wsi Zapolice parafia Strońsko. Tam też skończył szkołę podstawową. Po skończeniu szkoły średniej w Zduńskiej Woli wstąpił do Wyższego Seminarium w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1996 roku. Po święceniach pierwszą placówka jego była parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi. Tam też rozpoczął prace w SOSW dla dzieci głuchych przy ul. Krzewickiego 20, a następnie w SOSW przy ul. Siedleckiej 7/21. Kolejne parafie to: parafia Św. Rafała Kalinowskiego i Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Jest diecezjalnym duszpasterzem głuchych, prowadzi charytatywnie Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni. Pracuje w Instytucie teologicznym i Wyższym Seminarium Duchownym. Współpracuje z Polskim Związkiem Głuchych i Stowarzyszeniem Słysze Serce. (szczegóły kontaktowe w menu Kancelaria)

Ksiądz Krzysztof Helik urodzony 16 lutego 1983 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Szkołę podstawową im. Ks. Józefa Baranowicza ukończył w Szczercowie w 1998 r. Następnie podjął naukę w szczercowskim liceum ogólnokształcącym. Maturę zdał w 1998 r. Po maturze podjął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.
W seminarium pierwszy raz spotkał się z językiem migowym uczęszczając na kurs, który odbywał się w ramach cyklu studiów. Po przyjęciu świeceń kapłańskich i ukończeniu w roku 2008 Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Floriana w Pabianicach. Jednocześnie pełnił obowiązki duszpasterza osób niesłyszących z terenu Pabianic i okolic. Od sierpnia 2010 r. pełnił obowiązki wikariusza w par. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Po czym przez rok pracował w parafii świętych Piotra i Pawła. Od wakacji 2013 pracuje w parafii Świętego Antoniego z Padwy.

Ksiądz Łukasz Olczyk ur. w 1986 r., pochodzi z gminy Koluszki. Języka migowego zaczął uczyć się z ciekawości na fakultecie prowadzonym przez ks. Wiesława Kamińskiego w czasie studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. W tym też czasie uczęszczał na msze św. w języku migowym odprawiane w kaplicy św. Krzysztofa przy kościele OO. Jezuitów. Wyświęcony w 2011 r. przez abp. Władysława Ziółka rozpoczął od razu pracę w duszpasterstwie głuchych pracując kolejno w Tomaszowie Maz. (2011-2013), Pabianicach (2013-2015), jako katecheta w SOSW nr 4 w Łodzi (rok szkolny 2013/2014). W chwili obecnej pracuje w parafii św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi.

Wiadomości dotyczące tego Duszpasterstwa:

Tytuł pozycji Autor Odsłony
Katastrofa Kolejowa Michał Ejchman 2997