Menu Content/Inhalt
Start

Liczniki

Odwiedziny w sumie 40959
Odwiedziny dziś: 29
Stron dziś: 77

Gościmy

Sonda

Jak podoba Ci się strona?
 
Łódź

Msze święte duszpasterstwa łódzkiego odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 11.15  w dolnym kościele Parafii św. Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104 (róg Przędzalnianej).

Przed Mszą  św. można skorzystać ze spowiedzi w języku migowym. Po Mszy świętej można wypić kawę lub herbatę i zjeść ciastko w przykościelnej kawiarence.


Duszpasterstwo w Łodzi prowadzi ksiądz Wiesław Kamiński wspierany przez księdza Łukasza Olczyka i ks. Krzysztofa Helika (katechetę w SOSW nr 1 w Łodzi)

 

Ksiądz Wiesław

   Ksiądz Wiesław Kamiński, urodzony 15 maja 1971 w Zduńskiej Woli. Wychował się we wsi Zapolice parafia Strońsko. Tam też skończył szkołę podstawową. Po skończeniu szkoły średniej w Zduńskiej Woli wstąpił do Wyższego Seminarium w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1996 roku. Po święceniach pierwszą placówka jego była parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi. Tam też rozpoczął prace w SOSW dla dzieci głuchych przy ul. Krzewickiego 20, a następnie w SOSW przy ul. Siedleckiej 7/21. Kolejne parafie to: parafia Św. Rafała Kalinowskiego i Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Jest diecezjalnym duszpasterzem głuchych, prowadzi charytatywnie Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni. Pracuje w Instytucie teologicznym i Wyższym Seminarium Duchownym. Współpracuje z Polskim Związkiem Głuchych i Stowarzyszeniem Słysze Serce. (szczegóły kontaktowe w menu Kancelaria)

    Ksiądz Krzysztof Helik urodzony 16 lutego 1983 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Szkołę podstawową im. Ks. Józefa Baranowicza ukończył w Szczercowie w 1998 r. Następnie podjął naukę w szczercowskim liceum ogólnokształcącym. Maturę zdał w 1998 r. Po maturze podjął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.
W seminarium pierwszy raz spotkał się z językiem migowym uczęszczając na kurs, który odbywał się w ramach cyklu studiów. Po przyjęciu świeceń kapłańskich i ukończeniu w roku 2008 Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Floriana w Pabianicach. Jednocześnie pełnił obowiązki duszpasterza osób niesłyszących z terenu Pabianic i okolic. Od sierpnia 2010 r. pełnił obowiązki wikariusza w par. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Po czym przez rok pracował w parafii świętych Piotra i Pawła. Od wakacji 2013 pracuje w parafii Świętego Antoniego z Padwy.

 

Ksiądz Łukasz Olczyk ur. w 1986 r., pochodzi z gminy Koluszki. Języka migowego zaczął uczyć się z ciekawości na fakultecie prowadzonym przez ks. Wiesława Kamińskiego w czasie studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. W tym też czasie uczęszczał na msze św. w języku migowym odprawiane w kaplicy św. Krzysztofa przy kościele OO. Jezuitów. Wyświęcony w 2011 r. przez abp. Władysława Ziółka rozpoczął od razu pracę w duszpasterstwie głuchych pracując kolejno w Tomaszowie Maz. (2011-2013), Pabianicach (2013-2015), jako katecheta w SOSW nr 4 w Łodzi (rok szkolny 2013/2014). W chwili obecnej pracuje w parafii św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi.

 

 


Wiadomości dotyczące tego Duszpasterstwa:



Spotkanie ekumeniczne Poleć znajomemu
Redaktor: Monika Winnicka   
23.01.2011.

Od dawna żyjemy obok siebie… katolicy, prawosławni, luteranie, metodyści, mariawici, baptyści... Od lat łączymy się w modlitwie o jedność… W tegoroczny Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan ponownie włączyły się osoby głuchonieme. 23 stycznia w kaplicy św. Krzysztofa odprawiona została ekumeniczna Msza święta.

Czytaj całość
 
Pielgrzymka do Kałkowa Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Ejchman   
05.07.2010.

W dniu 3 lipca 2010 roku odbyła się pielgrzymka głuchych do sanktualium w Kałkowie-Godowie.

Zapraszamy do galerii zdjęć z pielgrzymki (kliknij tutaj)

 
Głusi i słabosłyszący modlili się w intencji ofiar Poleć znajomemu
Autor: Łukasz Głowacki   
13.04.2010.

Głusi i słabosłyszący uczniowie z trzech łódzkich szkół modlili się 13 kwietnia w kościele Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Mszy świętej przewodniczył duszpasterz tego środowiska, ks. Wiesław Kamiński.

Czytaj całość
 
Klerycy wśród Głuchych Poleć znajomemu
Autor: Adam Pawlak   
07.03.2010.

Klerycy łódzkiego seminarium duchownego, którzy przygotowują się do bycia księżmi, mają możliwość poznania świata osób głuchoniemych. Studia w seminarium trwają sześć lat, a w czasie pierwszych dwóch, chętni uczą się języka migowego.

Czytaj całość
 
Jak wygląda duszpasterstwo głuchoniemych? Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Ejchman   
18.02.2010.
Jakie formy pracy duszpasterskiej wykorzystuje kapłan posługujący głuchoniemym?
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 10 - 16 z 16