Menu Content/Inhalt
Start

Liczniki

Odwiedziny w sumie 21683
Odwiedziny dziś: 5
Stron dziś: 28

Gościmy

Sonda

Jak podoba Ci się strona?
 
Łódź

Msze święte duszpasterstwa łódzkiego odprawiane są w każdą niedzielę o godz. 11.15  w dolnym kościele Parafii św. Piotra i Pawła, ul. Nawrot 104 (róg Przędzalnianej).

Przed Mszą  św. można skorzystać ze spowiedzi w języku migowym. Po Mszy świętej można wypić kawę lub herbatę i zjeść ciastko w przykościelnej kawiarence.


Duszpasterstwo w Łodzi prowadzi ksiądz Wiesław Kamiński wspierany przez księdza Łukasza Olczyka i ks. Krzysztofa Helika (katechetę w SOSW nr 1 w Łodzi)

 

Ksiądz Wiesław

   Ksiądz Wiesław Kamiński, urodzony 15 maja 1971 w Zduńskiej Woli. Wychował się we wsi Zapolice parafia Strońsko. Tam też skończył szkołę podstawową. Po skończeniu szkoły średniej w Zduńskiej Woli wstąpił do Wyższego Seminarium w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1996 roku. Po święceniach pierwszą placówka jego była parafia Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi. Tam też rozpoczął prace w SOSW dla dzieci głuchych przy ul. Krzewickiego 20, a następnie w SOSW przy ul. Siedleckiej 7/21. Kolejne parafie to: parafia Św. Rafała Kalinowskiego i Podwyższenia Świętego Krzyża w Łodzi. Jest diecezjalnym duszpasterzem głuchych, prowadzi charytatywnie Stowarzyszenie Niepełnosprawni Sprawni. Pracuje w Instytucie teologicznym i Wyższym Seminarium Duchownym. Współpracuje z Polskim Związkiem Głuchych i Stowarzyszeniem Słysze Serce. (szczegóły kontaktowe w menu Kancelaria)

    Ksiądz Krzysztof Helik urodzony 16 lutego 1983 r. w Piotrkowie Trybunalskim. Szkołę podstawową im. Ks. Józefa Baranowicza ukończył w Szczercowie w 1998 r. Następnie podjął naukę w szczercowskim liceum ogólnokształcącym. Maturę zdał w 1998 r. Po maturze podjął studia teologiczne w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi.
W seminarium pierwszy raz spotkał się z językiem migowym uczęszczając na kurs, który odbywał się w ramach cyklu studiów. Po przyjęciu świeceń kapłańskich i ukończeniu w roku 2008 Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi pracował przez dwa lata jako wikariusz w parafii pw. św. Floriana w Pabianicach. Jednocześnie pełnił obowiązki duszpasterza osób niesłyszących z terenu Pabianic i okolic. Od sierpnia 2010 r. pełnił obowiązki wikariusza w par. św. Urszuli Ledóchowskiej w Łodzi. Po czym przez rok pracował w parafii świętych Piotra i Pawła. Od wakacji 2013 pracuje w parafii Świętego Antoniego z Padwy.

 

Ksiądz Łukasz Olczyk ur. w 1986 r., pochodzi z gminy Koluszki. Języka migowego zaczął uczyć się z ciekawości na fakultecie prowadzonym przez ks. Wiesława Kamińskiego w czasie studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi. W tym też czasie uczęszczał na msze św. w języku migowym odprawiane w kaplicy św. Krzysztofa przy kościele OO. Jezuitów. Wyświęcony w 2011 r. przez abp. Władysława Ziółka rozpoczął od razu pracę w duszpasterstwie głuchych pracując kolejno w Tomaszowie Maz. (2011-2013), Pabianicach (2013-2015), jako katecheta w SOSW nr 4 w Łodzi (rok szkolny 2013/2014). W chwili obecnej pracuje w parafii św. ap. Piotra i Pawła w Łodzi.

 

 


Wiadomości dotyczące tego Duszpasterstwa:Katastrofa Kolejowa Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Ejchman   
05.03.2012.

Podczas wczorajszej Mszy Świętej modliliśmy się w intencji ofiar sobotniej katastrofy kolejowej.

Prosimy Dobrego Boga, by przyjął do swego królestwa zmarłych, pocieszył ich rodziny, a rannym pozwolił szybko wrócić do zdrowia.

 
Pierwsza Msza w nowym miejscu Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Admin   
28.12.2011.
W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia miała miejsce pierwsza Msza święta w nowym miejscu: w dolnej kaplicy parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła przy ul. Nawrot 104
Czytaj całość
 
Nowe miejsce Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Ejchman   
18.12.2011.

Nowe miejsce

Łódzkiego Duszpasterstwa Głuchych

Msze Święte dla Głuchych od 25 grudnia są odprawiane w dolnym kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łodzi

przy ul. Nawrot 104 (róg Przędzalnianej) 
o
 godzinie 1100 

.

 
Nowy adres Duszpasterza Głuchych Archidiecezji Łódzkiej Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Ejchman   
05.12.2011.

Nowy adres Duszpasterza Głuchych Archidiecezji Łódzkiej

ks. kan. Wiesława Kamińskiego:

Parafia Św. Piotra i Pawła ul. Nawrot 104

90-029 Łódź

 
85-lecie ŁKGS Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Redaktor: Michał Ejchman   
02.10.2011.

Dzisiaj (2 października) obchodziliśmy jubileusz 85-lecia działalności Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 9 z 16