2 grudnia 2018

I Niedziela Adwentu – 2.XII.2018
1. Nowenna
Zapraszamy na nowennę przed, urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP. Codziennie, od jutra: o g. 6.00 rano – Godzinki i o 6. 30 – Msza św. z kazaniem. Msza św. poranna, będzie jednocześnie Mszą roratnią. Zapraszamy ze świecami. Roraty dla dzieci – w poniedziałki, środy i piątki o 17.00. Ze względu na roraty o 6.30, przez cały adwent nie będzie Mszy św. o g. 7.00.
2. Rekolekcje adwentowe
W ostatnim dniu nowenny, w I Piątek, rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje adwentowe, które poprowadzi o. Kazimierz Leń, jezuita. Msze święte z kazaniami:
• w piątek – g. 6.30, 8.00, 17.00 – dla dzieci z poświęceniem medalików pierwszokomunijnych i nauką dla rodziców oraz o 18.30,
• w sobotę – w urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP – g. 8.00, 10.00 i 18.30
• oraz na zakończenie w II Niedzielę Adwentu podczas wszystkich Mszy św.
3. Opłatek wigilijny
Dziękujemy łącznikom i wszystkim, którzy roznosili opłatki oraz ofiarodawcom na nagłośnienie w kościele. Opłatki będzie jeszcze roznosił Br. Jacek.
4. Spotkanie
W sobotę – 8 grudnia, po Mszy św. o g. 8.00, odbędzie się spotkanie przewodniczących grup parafialnych.
5. Zbiórki i akcje charytatywne
W okresie przedświątecznym organizowana jest pomoc wobec potrzebujących.
· Dziś – bracia klerycy zbierają ofiary na paczki świąteczne na Dom Dziecka dzieci niepełnosprawnych przy ul. Spadkowej w Łodzi oraz po Mszach świętych o godz. 8.00, 9.30 i 11.00, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać Czekoladowe Mikołaje.
· Od dzisiejszej niedzieli, w kaplicy kościoła, możemy złożyć dary na paczki, najlepiej słodycze, dla dzieci z rodzin potrzebujących w naszej parafii.
· Po Mszach świętych, są do nabycia opłatki wigilijne, świece Caritas, w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, w cenie 5, 12 i 13 PLN.
· W następną niedzielę odbędzie się zbiórka ofiar dla Kościoła na Wschodzie.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o beatyfikacji w najbliższą sobotę zakonników i sióstr zakonnych, którzy zginęli w Algierii oraz rozważania adwentowe poświęcone darom Ducha Świętego. Zachęcamy do nabycia: Niedzieli, grudniowego Rycerza Niepokalanej, Idziemy i inne. Ponadto są dostępne: kartki świąteczne, kalendarze, w tym parafialne podobnego do ubiegłorocznych, ziół i książek. Zapraszamy także do Biblioteki na przegląd prasy i herbatę.
7. Zmarli w minionym tygodniu
Jadwiga Chojnacka, l. 77, z Rydla, Barbara Walczewska, l. 84, z Deotymy, Marlena Grobelna, l. 81, z Gersona, Donata Małuszyńska, l. 72, z Felińskiego, Marianna Zawada, l. 81, z Gałczyńskiego i Ewa Wardal, l. 67, z Broniewskiego.