25 listopada 2018

Urocz. Chrystusa Króla Wszechświata – 25.XI.2018
1. Nowenna
W najbliższy czwartek rozpoczniemy nowennę przygotowująca nas do urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia. Od czwartku do niedzieli – modlitwy nowennowe podczas Mszy św. o g. 18.30; w adwencie, od 3 grudnia – podczas rorat o g. 6.30 rano. Zapraszamy. Kazania będzie głosił o. Andrzej Dubowski.
2. Rekolekcje adwentowe
W ostatnim dniu nowenny, w I Piątek – 7 grudnia, rozpoczniemy trzydniowe rekolekcje adwentowe. Kazania będzie głosił o. Kazimierz Leń, jezuita.
3. Opłatek wigilijny
Łącznicy parafialni i br. Jacek, roznoszą opłatki wigilijne. Dziękujemy za ofiary na nagłośnienie składane z tej okazji. Od następnej niedzieli, opłatki będziemy mogli nabyć przy kościele, natomiast świece caritas – od dziś.
4. Krótkie informacje
· W najbliższą I Sobotę, zapraszamy na Mszę św. o g. 17.00 z modlitwą o dobrą żonę i dobrego męża oraz na spotkanie do Biblioteki.
· Franciszkanie z Łagiewnik zapraszają w sobotę, 1 grudnia o g. 11.30, na Mszę św. z okazji 100 –lecia powrotu franciszkanów, 40 – lecia WSD oraz odpustu bł. Rafała Chylińskiego, z udziałem Ks. Arcybpa Władysława Ziółka.
· Duszpasterstwo Akademickie Piątka zaprasza na uliczny męski różaniec 1 grudnia, który rozpocznie się Mszą św. g. 10.00 w kościele Zesłania Ducha Świętego i będzie odmawiany idąc ul. Piotrkowską do kościoła Ojców Jezuitów.
· Szpital Zakonu Bonifratrów św. Jana Bożego w Łodzi zaprasza na bezpłatne, profilaktyczne badania w zakresie wczesnego wykrywania raka jelita grubego.
5. Zbiórki
W dzisiejszą niedzielę, są zbierane ofiary na siostry klaryski w Miedniewicach i Sitańcu k/Zamościa. W następną I Niedzielę Adwentu, bracia klerycy z Łagiewnik, będą zbierać ofiary na paczki dla dzieci z Domu Dziecka oraz dodatkowo po Mszach świętych o godz. 8.00 i 9.30 i 11.00, wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą rozprowadzać Czekoladowe Mikołaje.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym – bezpłatny kalendarz ścienny na 2019 rok, w Niedzieli o paulinie z Jasnej Góry o. Jerzym Tomzińskim, obchodzącym setną rocznicę urodzin oraz o obchodach rocznicy Niepodległości 11 listopada. Ponadto polecamy Idziemy, Aspekt Polski i Rycerza Niepokalanej, kartki świąteczne, kalendarze, dewocjonalia i zioła lecznicze. Zapraszamy także do Biblioteki do g. 14.00, na przegląd prasy i herbatę. Czasopisma religijne po Mszach św. o g. 14.00 i 18.30, są dostępne w zakrystii.
7. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej parafii, odeszli do Pana: Anna Dzięgielewska, l. 69, z Rydla, Stanisława Gajewska, l. 86, z Kadłubka, Edward Królikowski, l. 79, z Deotymy, Halina Wójcik, l. 88, Zapolskiej, Karola Dudkiewicz, l. 73, z Gojawiczyńskiej i Zofia Sobczyk, l. 84, z Gałczyńskiego. Wieczny odpoczynek …