18 listopada 2018

XXXIII Niedziela Zwykła – 18.XI.2018

1. Wypominki
W listopadzie, od poniedziałku do piątku, o g. 18.00, modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach miesięcznych. W kancelarii parafialnej przyjmowane są wypominki roczne, które rozpoczną się w pierwszy piątek grudnia.
2. Opłatek wigilijny
W obecnym miesiącu, łącznicy parafialni i br. Jacek, roznoszą opłatek wigilijny. Jednocześnie, jeśli chcemy, możemy otrzymać program kolędy. Składamy serdeczne Bóg zapłać za ofiary na nowe nagłośnienie do kościoła.
3. Pielgrzymka
W kancelarii parafialnej przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Południowych Włoch, Sycylię i Wyspy Liparyjskie, w dniach: 29 marca – 6 kwietnia 2019 r.
4. Ministranci
W najbliższą sobotę, 24 listopada, o g. 10.00, w Bazylice Archikatedralnej rozpocznie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza. Do udziału w tym spotkaniu zachęcamy wszystkich ministrantów z naszej parafii.
5. Św. Cecylii
Z racji liturgicznego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, w najbliższy czwartek, wyrażamy wdzięczność pani organistce, młodzieżowym zespołom muzycznym, scholi dziecięcej oraz ich opiekunom.
6. Prasa katolicka
Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej: w Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Idziemy, Rycerza Niepokalanej, kalendarze, kartki świąteczne, książki i dewocjonalia. Czynna jest także biblioteka parafialna.
7. Zbiórki
· Przy wyjściach z kościoła są do pobrania torby, tzw. Tytki charytatywne. Złożona w tytkach żywność będzie przekazana ubogim rodzinom, artykuły chemiczne – w paczkach świątecznych przed Bożym Narodzeniem.
· Z racji święta Ofiarowania NMP w najbliższą środę, w następną niedzielę, odbędzie się zbiórka ofiar dla sióstr klauzurowych – klarysek w Miedniewicach i Sitańcu k/Zamościa.
8. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Zofia Sobczyk, l. 84, z Kadłubka, Tadeusz Suchecki, l. 64, z Broniewskiego, Franciszka Motylewska, l. 72, z Gałczyńskiego, Helena Kosiacka, l. 88, z Gałczyńskiego, Anna Dudek, l. 51, z KWP, Barbara Michalak, l. 86, z Gałczyńskiego, Janina Aniołczyk, l. 93, ze Śląskiej i Tadeusz Szymański, l. 66, ze Śląskiej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.