Nagłośnienie wymiana 2018

lodzdabrowa@franciszkanie.pl www.archidiecezja.lodz.pl/dabrowa

—————————————————————————————————————

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszego kościoła,

Rozpoczęliśmy kolejny rok duszpasterski 2018/2019. W pracy duszpasterskiej najważniejsza jest posługa duchowa: głoszenie słowa Bożego i sprawowanie sakramentów świętych. Ważną sprawą są także prace inwestycyjne. Najczęściej te dwa aspekty pracy w parafii, duszpasterski i inwestycyjny idą w parze. Tam gdzie jest troska o dobro duchowe, tam dba się o wygląd zewnętrzny kościoła. Wierni chcą, by ich kościół był jak najpiękniejszy. Kilka lat temu zaplanowaliśmy wiele inwestycji. To co było najważniejsze do zrobienia w kościele i wokół świątyni wykonaliśmy. Ostatnią, bardzo kosztowną inwestycją było wykonanie schodów granitowych z częściowym podgrzewaniem. Jesteśmy wdzięczni tym którzy nas w tej inwestycji wsparli. Przy okazji został poprawiony podjazd dla niepełnosprawnych, od strony ul. Felińskiego zgodnie z obecnymi wymogami. W planie mieliśmy zamiar obudować dzwonnicę. Niestety jest tutaj poważny, prawny problem. Dzwonnica została ustawiona za blisko drogi i przepisy nie pozwalają na dalsze zbliżanie się do granicy działki. Sprawa ta wymaga ponownego przemyślenia.
Pozostałe plany i zamierzenia na razie odkładamy, ze względu na ogromną inwestycję jaką od roku prowadzimy, mianowicie adaptacja części budynku: parteru i I piętra na przedszkole, żłobek oraz poradnię psychologiczno – pedagogiczną dla dzieci. W części piwnicznej będą też dwa gabinety stomatologiczne. Chociaż ta inwestycja została zrealizowana dzięki pożyczce z Kurii Prowincjalnej, to czasowo i finansowo angażuje także nasz klasztor. Dziś Ojciec Prowincjał dokona poświęcenia tej części budynku.
Mimo powyższej inwestycji chcemy coś wykonać w kościele dla wiernych. Od wielu lat wierni, a zwłaszcza starsi parafianie narzekali na nagłośnienie. Od kilku tygodni na próbę zostało zainstalowane nowe nagłośnienie. Prawie wszystkie opinie wiernych zdecydowanie potwierdzają, że jest dużo lepiej i popierają jego wymianę. Koszt wymiany wynosi ok 100 tyś. PLN. Dlatego też zwracamy się do wiernych z terenu parafii i poza, naszych sympatyków, o ofiary na ten cel. Do tej pory znaczna liczba wiernych wspierała nasze prace, liczymy że i tym razem tak będzie. Po Mszy Świętej można wziąć ulotkę na ten temat. Jeśli z tej nadzwyczajnej zbiórki zabraknie pieniędzy, to ten brak pokryjemy z ofiar podczas kolędy. Nagłośnienie będzie wykonane w listopadzie. Niech Bóg hojnie wynagrodzi ofiarodawcom. Dobra słyszalność to techniczna podstawa, abyśmy lepiej uczestniczyli w liturgii Mszy Świętych, nabożeństw i innych okolicznościach.

Niech Bóg wynagrodzi wszystkim ofiarodawcom.
Z wyrazami wdzięczności,

O. Proboszcz Mariusz Słowik i wszyscy Wasi duszpasterze – franciszkanie

Z najbliższych wydarzeń liturgicznych

* Kończymy miesiąc październik, to czas nabożeństw różańcowych. W ostatnim dniu nabożeństw – 31 października o godz. 17:45 odbędzie się procesja eucharystyczna.
* Dnia 1 listopada czcimy Wszystkich Świętych i jednocześnie udajemy się na cmentarze, aby modlić się za naszych bliskich zmarłych. Dzień Wszystkich Świętych jest świętem obowiązkowym, dlatego powinniśmy brać udział we Mszy Świętej, tak jak w niedziele. W naszym kościele już w środę o godz.18:30, będzie sprawowana Msza Święta z liturgii Wszystkich Świętych. Cały miesiąc listopad jest poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych.
* Dnia 2 listopada obchodzimy Liturgiczne Wspomnienie Wszystkich Zmarłych. Po Mszy Świętej o godz. 18:30, w kościele odbędzie się procesja, zatrzymująca się cztery razy przy czterech stacjach, aby modlitwą ogarnąć wszystkich zmarłych oraz polecanych w wypominkach jednorazowych.
* Przez cały miesiąc listopad, od poniedziałku do piątku, o godz. 18:00, modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Modlimy się codziennie, ale czytamy w każdym tygodniu, w wybranym przez wiernych dniu.
* Od grudnia, w piątki o godz. 18:00, przez cały rok modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach rocznych.
* Pod koniec listopada, dokładnie 29-tego, rozpoczniemy nowennę ku czci NMP Niepokalanie Poczętej. W pierwszych czterech dniach, Nowenna będzie o godz. 18:30, w następnych, ze względu na adwent, o godz. 6:30 podczas Mszy Roratnej.
* W ostatnim dniu nowenny, w I Piątek – 7 grudnia rozpoczną się rekolekcje adwentowe. Kazania będzie głosił o. Kazimierz Leń, jezuita, który przeprowadzał u nas misje o Miłosierdziu Bożym.

Program Mszy Świętej z kazaniami podczas rekolekcji:
– piątek – 07.12.2018 r.- 6:30, 8:00, 17:00 dla rodziców i dzieci, 18:30,
– sobota – 08.12.2018 r. – 8:00, 10:00 i 18:30,
– niedziela – wg. porządku niedzielnego.
——————————————————————————————————————————
Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego Parafia Św. Maksymiliana M. Kolbego
Skwer im. Św. M. M. Kolbego 1 Skwer im. Św. M. M. Kolbego 1
93-279 Łódź 93-279 Łódź