4 Listopada

XXXI Niedziela Zwykła – 04.XI.2018
1. Nagłośnienie
W minionym tygodniu, wcześniej jak było planowane, firma Rduch, wykonała nowe nagłośnienie w kościele. Rozważamy możliwość uzupełnienia o formę radiową dla osób słabosłyszących. Prosimy o głosy w tej sprawie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom za ofiary na ten cel. Za wykonaną pracę zapłacimy po zebraniu funduszy.
2. Opłatek wigilijny
Od dzisiejszej niedzieli, na terenie naszej parafii, będą roznoszone, poświęcone dziś opłatki wigilijne, poprzez upoważnionych w imieniu parafii – łączników. Chętni, którzy chcą pomóc w roznoszeniu opłatków, proszeni są o zgłoszenie się do kiosku. Ofiary, będą przeznaczone na nowe nagłośnienie.
3. Wypominki
Przez cały miesiąc listopad, od poniedziałku do piątku, o g. 18.00, modlimy się za zmarłych, polecanych w wypominkach miesięcznych. Wypominki przyjmujemy w wejściu głównym kościoła oraz w kancelarii parafialnej.
4. Żłobek, przedszkole i poradnia
Po uzyskaniu wszystkich pozwoleń, oprócz przedszkola, swoją działalność rozpocznie żłobek Koliber, który jest otwarty na nowe dzieci i wychowawców oraz poradnia psychologiczna. Jako klasztor, nie odpowiadamy za koszty i jakość usług, bowiem są to prywatne, niezależnie ośrodki.
5. Święto Niepodległości i inne
W następną niedzielę, 11 listopada, w 100 rocznicę odzyskania Niepodległości:
• porządek Mszy św. – niedzielny. Po Mszy św. o g. 18.30, odbędzie się nabożeństwo, tzw. wieczór uwielbienia, który poprowadzi przez młodzież. Zapraszamy wszystkich, w sposób szczególny młodzież.
• po Mszach świętych, będą zbierane ofiary dla Kościoła Prześladowanego w Pakistanie.
• W archikatedrze Msza św. w intencji ojczyzny pod przewodnictwem Ks. Abpa Grzegorza Rysia – o g. 9.30.
· W środę, 7 listopada o g. 12.00, w archikatedrze będzie sprawowana Msza św. w intencji zmarłych biskupów łódzkich i członków Kapituły.
· W czwartek, o 12.00 w kościele Opatrzności Bożej – Msza św. w intencji dzieci, które zginęły w obozie koncentracyjnym dla nich przy Przemysłowej w Łodzi.
6. Prasa katolicka
Z prasy katolickiej: w Gościu Niedzielnym o synodzie nt. młodzieży w Rzymie i czy należy bać się śmierci, w Niedzieli o żałobie i źródłach antyklerykalizmu, w Rycerzu Niepokalanej – refleksje biblijne o ojczyźnie i kalendarz na 2019 rok. Są także: Idziemy, Miłujcie się, kalendarze, dewocjonalia i zioła. Zapraszamy także do biblioteki. Dziękujemy zespołowi Vox Cordis z Białorusi i zachęcamy do nabycia ich płyt.
7. Zmarli
W minionym tygodniu, z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: Zygmunt Bartłomiejczyk, l. 93, z Kadłubka, Krystyna Nowakowska, l. 89, z Felińskiego i Wiesław Zduńczyk, l. 70, z Zapolskiej. Wieczny odpoczynek …